Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 16 luty 2024

- Doszło do naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego w osobie pana radnego, który był tutaj i sprawował mandat radnego Miasta Bydgoszczy – mówiła w ubiegłą sobotę adwokat Małgorzata Gliwa-Sokorska, która w imieniu radnego Bogdana Dzakanowskiego, który w związku z użyciem przez policję gazu uważa się za poszkodowanego, złożyła zawiadomienie do prokuratury przeciwko Policji. Publikujemy nagrania, które pokazują w jaki sposób radny pełnił mandat radnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj będzie sporo wątków – rolnicy domagają się nie tylko rezygnacji Unii Europejskiej z Polskiego Ładu, ale też wstrzymania dostaw zboża z Ukrainy. W miejscowościach przygranicznych dochodziło do wysypywania ukraińskiego zboża, na co mer Lwowa zareagował porównaniem polskich rolników do prorosyjskich prowokatorów.

Opublikowano w Magazyn

Karta Bydgoszczanina to drugi postulat jaki prezentuje poseł Łukasz Schreiber kandydując na prezydenta Bydgoszczy. Pierwszy raz w kampanii wyborczej pomysł ten jednak zaprezentował 5,5 roku temu Marcin Sypniewski, który kandydował wówczas z komitetu ,,Czas Bydgoszczy”.

Opublikowano w Bydgoszcz

16 lutego 1919 roku został podpisany rozejm w Trewirze, który przedłużał zawieszenie broni po I wojnie światowej z 11 listopada 1918 roku, jednocześnie doprowadził do zawieszenia broni w Wielkopolsce i na Kujawach – ustanawiając linię demarkacyjną. Datę 16 lutego można przyjmować jako zakończenie Powstania Wielkopolskiego, a przynajmniej jego głównych faz, bowiem do lokalnych starć później jeszcze dochodziło. Wyznaczona linia demarkacyjną uznawała, że pod polską kontrolą znalazły się niemal wszystkie tereny kontrolowane przez powstańców.

Opublikowano w Regionalne

Wzorem Sejmiku Województwa bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcieli, aby Rada Miasta Bydgoszczy również zaapelowała w sprawie szybkiej budowy drogi ekspresowej S10. Apel miał zostać skierowany jednak do premiera i Ministerstwa Infrastruktury. Apelu jednak ostatecznie nie przegłosowano, bo nie zgodzili się na to sami jego autorzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu