Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 12 luty 2024
poniedziałek, 12 luty 2024 18:11

Lasy Państwowe wznowiły wycinkę na S10

Wstrzymana pod koniec stycznia wycinka drzew pod budowę odcinka Solec Kujawski-Emilianowo została wznowiona – poinformowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu. Czasu jest jednak niewiele, bowiem 1 marca rozpoczyna się okres lęgowy, który potrwa do końca sierpnia. Przed tygodniem o wznowienie wycinki zaapelował ponad podziałami politycznymi Sejmik Województwa.

Opublikowano w Regionalne

Poniedziałek 12 lutego to ostatni dzień rejestracji komitetów wyborczych do wyborów samorządowych - niespodzianką tego dnia w bydgoskiej polityce jest wspólny komitet wyborczy PiS-u i Konfederacji. Mniejszą, zarejestrowanie komitetu Łączy nas Bydgoszcz przez radnego Bogdana Dzakanowskiego, co może sugerować, że w najbliższych wyborach nie wystartuje on z list PiS-u.

Opublikowano w Bydgoszcz

Piątkowy protest rolników w Bydgoszczy był jednym z bardziej wyrazistych w Polsce, głównie z powodu eskalacji do jakiej doszło na nim Dzień później w tym samym miejscu odbył się wiec polityczny z udziałem radnych PiS Grażyny Szabelskiej i Bogdana Dzakanowskiego. Jeden z przemawiających stwierdził, że być może w piątek miała miejsce celowa prowokacja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Koncepcja szybkiej kolei w ramach CPK w naszym województwie została przyjęta chłodno, bowiem omija Bydgoszcz, Toruń, a jeszcze dalej przebiega od Inowrocławia. Z racji tego, że zaawansowanie prac nad szprycha nr 1 nie jest na tyle duże, zmiana tego przebiegu jest wciąż realna.

Opublikowano w Regionalne

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie potwierdziło kandydata na prezydenta Inowrocławia, którym będzie poseł Bartosz Kownacki. W opinii Kownackiego przez ostatnie lata Inowrocław nie wykorzystywał szans rozwojowych oraz swojego potencjału, dlatego konieczna jest zmiana.

 

Opublikowano w Inowrocław

- Miasto to coś więcej niż interes jednej partii politycznej, miasto musi być wspólny, a prezydent tego miasta musi być prawdziwym gospodarzem. Nie jest od tego, aby skakać na manifestacjach przeciwko rządowi – mówił w niedzielę w gmachu Akademii Muzycznej poseł Łukasz Schreiber, który będzie ubiegał się o funkcję prezydenta Bydgoszczy. Pierwsze jego wystąpienie programowe dotyczyło komunikacji miejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W listopadzie 2022 roku ujawniliśmy, że wśród wydatków fundacji Bezpieczny Świat w ramach pomocy dla uchodźców z Ukrainy znalazły się buty do biegania za 749 zł, faktura w drogiej toruńskiej restauracji i wiele innych elementów obuwia, które można uznać za luksusowe. Kontrowersje budziło też zlecanie usług firmie, której współwłaścicielką jest prezes fundacji. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz pomimo tych wydatków dalej przyznawał organizacji wysokie dotacje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wiadomości z regionu