Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 20 styczeń 2024

Przy ulicy Prądocińskiej, pomiędzy Bydgoszcza i Solcem Kujawskim bydgoska spółka komunalna ProNatura uruchomiła nowoczesną sortownie odpadów, która zwiększy stopień odzysku surowców wtórnych. Sortownia będzie uzupełnieniem dla spalarni odpadów, która również należy do ProNatury. Sortownia kosztowała ponad 89 mln zł, z czego 41 mln zł dofinansowała Unia Europejska.

Opublikowano w Bydgoszcz

20 stycznia 1920 roku na bydgoski Stary Rynek wkroczyły wojska polskie, nad ranem z miasta wycofali się Niemcy – na wspomnienie tego wydarzenia obchodzimy dzisiaj 104. rocznicę powrotu do Polski. Jednym z głównych aktorów uroczystości próbował być silny wiatr, który dawał się odczuć uczestnikom, ale nikt nie myślał o tym, aby uroczystości przyśpieszać, bo to jedno z najważniejszych świąt patriotycznych w roku w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gdy wojewoda Ewa Mes w 2015 roku kończyła pełnienie funkcji wojewody jej fundusz reprezentacyjny, głównie na organizowanie wydarzeń, wynosił około 180 tys. zł. Za czasów wojewody Mikołaja Bogdanowicza te wydatki zaczęły rosnąć lawinowo. Nowy wojewoda Michał Sztybel chce ograniczyć te wydatki, jednocześnie planuje zmniejszyć liczbę pełnomocników wojewody.

Opublikowano w Regionalne

Europoseł Krzysztof Brejza kilka dni temu ujawnił, że komentatorzy występujący w Telewizji Polskiej otrzymywali 500 zł za występ, a rekordzista zarobił w ciągu roku prawie 300 tys. zł. Na liście najczęściej występujących osób znajduje się niepełnosprawna bydgoszczanka Anna Derewienko. Niektóre publikacje sugerują, że to ona zarobiła te prawie 300 tys. zł, na potwierdzenie tej tezy nie ma jednak żadnego konkretu. Na pewno jednak zarobiła sporo – warto jednak przyjrzeć się jak zaczęła się jej kariera w TVP.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu