Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 14 styczeń 2024

Rok 2024 w Bydgoszczy będzie biegł w sposób szczególny wokół Paktu Północno Atlantyckiego NATO, w marcu przypadnie 25 rocznica wstąpienia Polski do NATO oraz 20 rocznica utworzenia w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. To jednak niekoniecznie data marca 2004 roku jest z punktu widzenia najważniejsza dla tej jednostki.

Opublikowano w Bydgoszcz

O rewitalizacji jakiejkolwiek linii kolejowej, które przywróci kolej do Kcyni mówi się od 2014 roku, wtedy marszałek województwa ogłosił swój program kolejowy, którego i tak nie udało się zrealizować. Minęło 10 lat, a my nadal nie mamy nawet finansowania, czyli jesteśmy w punkcie wyjścia. Na kolej czeka też Żnin czy Sępólno Krajeńskie. Zamiast tego marszałek województwa dalej zajmuje się megalomańskim projektem budowy tramwaju z Bydgoszczy do Torunia.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu