Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 13 styczeń 2024

Dzięki lotnictwu z Polski możemy w dwie i pół godziny dotrzeć do Londynu czy Aten, Budapeszt albo Włochy są jeszcze bliżej; dzięki tanim liniom nie musi być to zarezerwowane też tylko dla najbogatszych - tak to przynajmniej wygląda z perspektywy Warszawy, w przypadku Bydgoszczy musimy liczyć na podróż od kilku do kilkunastu godzin.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do dzisiaj niewyjaśnione jest zagadkowe niepojawienie się na listach wyborczych PiS posła Tomasza Latosa. Nawet pojawiające się w jego sprawie informacje nieoficjalne nie są na tyle spójne, aby móc ułożyć pod nie jednoznaczną narrację. Są jednak przesłanki które mogą łączyć jego zakończenie kariery politycznej właśnie z aferą wizową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Media społecznościowe rządzą się swoimi prawami - jakość i poziom merytoryczny materiału nie zawsze gwarantują najwyższą oglądalność, zazwyczaj jest tak, że proste nagranie np. jakiegoś pożaru potrafi skraść setki tysięcy odsłon. Przygotowaliśmy TOP5 najpopularniejszych materiałów o Bydgoszczy w serwisie YouTube w 2023 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu