Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 11 styczeń 2024
piątek, 12 styczeń 2024 00:02

Czy RyanaAir ograniczy loty z Bydgoszczy?

W mediach sporo uwagi poświęcono zamieszaniu wokół lotniska w podwarszawskim Modlinie, które przepycha się z irlandzkimi liniami lotniczymi RyanAir. Jest to z kolei kluczowy przewoźnik dla bydgoskiego lotniska. Czy również Port Lotniczy Bydgoszcz czekają redukcję siatki połączeń?

Opublikowano w Bydgoszcz

Większość samorządów z naszego regionu uchwaliła już budżety na 2024 rok, formalnie czas na to minie z końcem stycznia. W Inowrocławiu sesja budżetowa zaplanowana jest na 29 stycznia – tak późno, bowiem zamieszanie wokół komisarzy sprawiło, że wszystko się opóźniło.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 11 styczeń 2024 14:19

TVP Bydgoszcz również potrzebuje audytu

Odwołanie dyrektora TVP3 Bydgoszcz wraz z szefem informacji może dawać sygnał, że zrobiono porządek w tym medium publicznym i temat można zamknąć. Przygotowaliśmy zestawienie jak wyglądały ,,Zbliżenia” w ostatnim tygodniu przed wyborami parlamentarnymi. Są one druzgoczące, a ktoś zapowiadał materiały, ktoś je wpuszczał na antenę.

Opublikowano w Bydgoszcz

28 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 32. Na temat tego Finału będziemy pisać jeszcze nie raz, ale już dzisiaj warto powiedzieć co nieco o głównym celu tegorocznej zbiórki, a on dość mocno wiąże się z pandemią COVID-19, z którą się jeszcze przecież nie tak dawno borykaliśmy. Wirus COVID-19 przyniósł ogromne ilości ofiar śmiertelnych, lata 2020 i 2021 to w Polsce i w naszym regionie największa śmiertelność od zakończenia II wojny światowej. Niestety dla wielu osób, a można nawet pozwolić sobie sformułowanie, że niemal dla wszystkich - przebycie pandemii przyniosło długotrwałe negatywne skutki zdrowotne, w szczególności na wirusa narażone były płuca.

Opublikowano w Regionalne

– Rozwój paliw alternatywnych to wyzwania dla całego sektora paliwowego – mówi Halina Pupacz, prezeska Polskiej Izby Paliw Płynnych. Jak wskazuje, najbliższe lata przyniosą m.in. intensywny rozwój sektora biopaliw. Jak pokazało grudniowe sprawozdanie Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, na razie, mimo ogromnych dotychczasowych inwestycji w ten segment w UE, rozwija się wolniej, niż oczekiwano, m.in. ze względu na brak długoterminowej strategii i wysokie koszty. Nośnikiem energii, który ma przed sobą najbardziej perspektywiczną przyszłość, jest za to wodór, na który unijna polityka stawia mocny akcent.

Opublikowano w Magazyn
czwartek, 11 styczeń 2024 10:14

Poseł wziął teścia na asystenta

Czesław Abramczyk zalicza się do bydgoskich przedsiębiorców z największymi sukcesami, jest prezesem rodzinnej firmy z branży przetwórstwa rybnego ,,Abramczyk”, która jest liczącą się marką. Przed rokiem wraz z bratem odsłaniał na ulicy Długiej autograf. Czesław Abramczyk ma od niedawna jednak też nową funkcję – asystenta społecznego posła na Sejm RP.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu