Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 01 styczeń 2024

Dyrektor Generalny w Urzędzie Wojewódzkim to bardzo ważna funkcja i choć tytularnie jest to urząd wojewody, to w świetle przepisów wojewodowie skupiać mają się głównie na reprezentowaniu rządu w terenie, z tego też powodu zarządzanie Urzędami Wojewódzkimi, w tym zatrudnianie pracowników i sprawy kadrowe są kompetencjami dyrektorów generalnych. Rangi tej funkcji dodaje też fakt, że dyrektorów powołuje i odwołuje premier lub minister spraw wewnętrznych. W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim dojdzie na dniach do zmiany na tym stanowisku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na temat segregacji śmieci mówiło się już sporo, ale to jeżeli chodzi o główne partie odpadów jak np. papier czy plastik, niewielka panuje już świadomość jeżeli chodzi o odpady medyczne. Z nimi borykają się głównie placówki służby zdrowia, ale bywają sytuację, gdy także przyjdzie nam się z tym zmierzyć. Spalarnia odpadów niebezpiecznych ENERIS Proeco oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy rozpoczynają w tym aspekcie współpracę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tak sporej ilości patronów roku nie mieliśmy w Polsce dawno, warto rozpocząć ten rok od poznania ich, nawet w dość ekspresowych biogramach. Ich sylwetki mają bowiem kreować wydarzenia w najbliższym roku.

Opublikowano w Regionalne

W styczniu 1223 roku św. Franciszek z Asyżu zaprezentował we włoskim Greccio pierwszy żywy żłóbek, chcąc w ten sposób przybliżyć scenę Bożegonarodzenia. W wielu miejscach świata świętowano 800-rocznicę tamtej inicjatywy, bowiem św. Franciszek zainicjował coś jest praktykowane do dzisiaj.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu