Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 22 wrzesień 2023

Na poniedziałkową sesję Sejmiku Województwa najprawdopodobniej zostanie wniesione uchwalenie Audytu Krajobrazowego, przyjęta w środę 20 września poprawka autorstwa marszałka zakłada dalsze odstępstwa, które mają ułatwić budowę terminalu Bydgoszcz-Emilianowo oraz Parku Przemysłowego Emilianowo, który jest inicjatywą Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

116 dni to jak wyjaśnia kandydatka na posłankę Anna Niewiadomska z listy Koalicji Obywatelskiej najszybszy termin w jakim dziecko może uzyskać porady psychologicznej w naszym województwie – Psychiatria dziecięca jest problemem który nie poczeka, nie poczeka na wynik wyborów, ani nie poczeka aż ktoś z rządzących dojrzy ten problem. To jest najwyższy czas, aby ten problem wybrzmiał – mówiła na konferencji prasowej Anna Niewiadomska.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym roku przypadła 80. rocznica tragicznej śmierci w katastrofie nad Gibraltarem polskiego wodza naczelnego gen. Władysława Sikorskiego. Z powodu tej rocznicy w powiecie inowrocławskim obchodzony jest Rok Generała Sikorskiego, który przed wybuchem wojny był mieszkańcem Parchania pod Inowrocławiem. Jednym z akcentów tego roku będzie mural na Zespole Szkół Budowlanych w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Bierność, marazm, blokada w działaniu, poczucie ograniczenia i zawieszenia – to uczucia, które towarzyszą migrantom i migrantkom czekającym na zezwolenie na pobyt w Polsce.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 22 wrzesień 2023 15:05

Nowa Szóstka Wyborcza Portalu Kujawskiego

Podobnie jak przed czterema laty chcemy zaproponować kandydatom poparcie wypracowanych przez nas sześciu postulatów, jako swego rodzaju kontraktu wyborczego ponad podziałami politycznymi. Zachęcamy kandydatów do zainteresowania się nimi i rozważenia ich poparcia, my na pewno będziemy natomiast ich z tego rozliczać.

Opublikowano w Regionalne

Półtora roku temu pisaliśmy jak na jednym ze spotkań zorganizowanych w Bydgoszczy przez partię Korona Grzegorza Brauna prelegent, którego przedstawiano jako naukowca sugerował, że są zdjęcia sprzed 10 kwietnia 2010 roku pokazujące wrak samolotu, co jest próbą budowania narracji, że nie było katastrofy smoleńskiej tylko jakaś maskarada. Dzisiaj liderka bydgoskiej Korony walczy z senatorem Andrzejem Kobiakiem i wicewojewodą Radosławem Kempińśkim o mandat senatorski. Tylko traktowanie ich wszystkich na równi, jak spojrzy się na całokształt kandydatki Konfederacji to byłoby obrażanie Kobiaka i Kempińskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Inwestycje związane z kanalizacją deszczową od dłuższego czasu dają się we znaki kierowcom, ale też pasażerom komunikacji miejskiej, bowiem dochodzi do zmian w jej funkcjonowaniu. Celem inwestycji jest zapobiegnięcie zalewaniu ulic po większych opadach, a także magazynowanie ,,deszczówki” w okresie suszowym. Prowadzi to jednak do groteskowych sytuacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu