Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 13 wrzesień 2023

Northamptonshire to hrabstwo w środkowej Anglii w 2021 roku wstrząsnęła nim, a później całą Wielką Brytanią, śmierć 31-letniej Marty, Polki która pochodziła z Bydgoszczy. Cztery lata wcześniej – w 2017 roku – wraz z mężem wyemigrowała z Bydgoszczy do Wielkiej Brytanii. Zabójcę dobrze znała – był to jej były mąż Paweł.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Bydgoszczy idąc ulicą istnieje duża szansa, że na materiały wyborcze się nie natkniemy, choć zapewne za kilka dni się to już zmieni, w Inowrocławiu wyczynem może być nie załapanie się na banery, tam bowiem kampania outdorowa idzie na całego.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 13 wrzesień 2023 18:20

Korzyści z wyboru coacha z certyfikatem ICF

Wprowadzenie do certyfikacji ICF:

Certyfikacja ICF, czyli International Coach Federation, to międzynarodowy standard w dziedzinie coachingu, który od lat uznawany jest za symbol profesjonalizmu i jakości w tej branży. Dla wielu osób poszukujących wsparcia w rozwoju osobistym czy zawodowym, wybór coacha może być wyzwaniem. Jednak decydując się na specjalistę z certyfikatem ICF, klient może być pewny, że trafia do prawdziwego eksperta w swoim fachu.

Opublikowano w Polecane

Za równo miesiąc zakończy się kampania wyborcza, w Bydgoszczy póki co ona dopiero się rozkręca, nośniki z reklamami kandydatów powoli się pojawiają, kandydaci póki co skupiali się natomiast na prezentowaniu list. W środę pojawił się pierwszy temat, który może pochłonąć lokalną dyskusję kampanijną – PiS chce, aby Rada Miasta Bydgoszczy poparła starania rządu w sprawie wypłacenia od Niemiec reparacji za II wojnę światową.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na remont 10 ulic w centrum Bydgoszczy. Są to ulice: Przy Zamczysku, Jana Kazimierza, Pod Blankami, Przyrzecze, Zaułek, Ks. Malczewskiego, fragment Grodzkiej oraz przebudowa Rybiego Rynku. W przetargu pojawiły się cztery oferty – najtańsza na nieco ponad 27 mln zł, najdroższa na prawie 32 mln zł – ratusz przewidział natomiast budżet na poziomie niecałych 23 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od października 2020 roku, gdy borykaliśmy się z pandemią, w całej Polsce utworzono 33 szpitale tymczasowe przeznaczone dla pacjentów z COVID-19, w tym dwa w naszym województwie: w Ciechocinku i w Radziejowie. Najwyższa Izba Kontroli podsumowując swoją kontrole stwierdza, że szpitale tworzono bez żadnego planu i bez analizy dostępności kadr medycznych, co przełożyło się na ogromne koszty budżetowe, ale zdrowotne.

Opublikowano w Regionalne

W 2018 roku na przystanku tramwajowym przy ulicy Gdańskiej, na wysokości ulicy Chodkiewicza doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, gdy rozpędzony pojazd potrącił kobietę wysiadającą z tramwaju. Wtedy pojawiły się głosy o potrzebie zbudowania w tym miejscu przystanku wiedeńskiego. W tym tygodniu taki przystanek w tym miejscu został uruchomiony.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przeprowadzone wiele miesięcy temu konsultacje społeczne przekonały Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej do rozbiórki kładki pieszej nad alejami Wojska Polskiego – co prawda w konsultacjach było więcej głosów przeciwnych, ale uznano iż bardziej przekonujące argumenty są zwolenników rozbiórki. Nie oznacza to jednak, że piesi nie przejdą, zamiast kładki miałoby powstać naziemne przejście z sygnalizacją.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu