Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 08 maj 2023

Umowa z Enea dotycząca oświetlenia ulic w Bydgoszczy  kończy się z końcem czerwca. W poniedziałek dokonano otwarcia w przetargu na dostawę energii na potrzeby oświetlenia od lipca do końca roku, z uwględnieniem niektórych gmin tworzących Metropolię Bydgoszcz – najtańszą ofertę złożyła ProNatura, która w procesie spalania odpadów produkuje energię elektryczną. Jeżeli ta oferta zostanie wybrana to Bydgoszcz i jej sąsiedzi nieco zaoszczędzą.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 08 maj 2023 18:58

Archidiecezja rezygnuje z seminarium duchownego

Od nowego roku akademickiego przestanie funkcjonować w Gnieźnie Wyższe Seminarium Duchowne, które przez lata było głównym miejscem formowania się kapłanów z Kujaw, bowiem przez długie lata w nim wiedzę zdobywali także przyszli bydgoscy księżą. Abp. Wojciech Polak pisze, że seminarium nie zostanie zlikwidowane pod względem symbolicznym, choć praktycznie to tak wygląda.

Opublikowano w Inowrocław

Twórcy reformy samorządu terytorialnego z 1998 roku przyjęli, że granicą absurdu jest powiat zamieszkiwany przez mniej niż 50 tys. mieszkańców oraz tworzony przez mniej niż 5 gmin. Absurdu – z punktu widzenia kosztów utrzymania administracji przeliczanej na mieszkańca. Tej sprawie przyglądaliśmy ostatnio w 2013 roku, po prawie 10 latach robimy to raz jeszcze.

Opublikowano w Regionalne

Około 30 tys. Brytyjczyków protestowało pod koniec kwietnia w Londynie domagając się bardziej wyraźnych działań na rzecz ratowania klimatu. Mniej liczne protesty odbywały się też w innych miastach Europy zachodniej. Jedną z głównych przyczyn jest najnowszy raport, z którego wynika, że średnie temperatury w Europie wzrastają najszybciej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rok 2023 jest ostatnim, w którym Unia Europejska rozlicza wieloletni budżet 2014-2020, jest zatem to ostatni moment, aby wydać tamte środki. Praktyka pokazuje, że przy miliardowych programach operacyjnych, na zakończenie pojawiają się wolne środki – minister odpowiedzialny za fundusze europejskie Grzegorz Puda, w czasie poniedziałkowej wizyty w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy poinformował, że budżet Bydgoszczy otrzyma z wolnych środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko kwotę 9 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczął w poniedziałek prace związane z czyszczeniem płyty Starego Rynku z bieżących zabrudzeń przed sezonem turystycznym. Usunięte mają być zabrudzenia, które powstają m.in. z powodu zjawiska smogu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Fitch Ratings na koniec kwietnia utrzymał rating Bydgoszczy na poziomie BBB+. Jesienią rating Bydgoszczy został obniżony do tej oceny z poziomu A-, podobnie jak innych miast, co wynikało w dużej mierze ze spadku przychodów spowodowanych rządowymi reformami finansowymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu