Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 06 maj 2023

Najprawdopodobniej jeszcze w maju wodociągi rozpoczną budowę zbiorników retencyjnych pod Placem Wolności, zaraz po zakończeniu tej inwestycji rozpocząć ma się rewitalizacja Placu Wolności, według koncepcji opracowanej już jakiś czas temu. Przewiduje się, że od momentu rozpoczęcia prac przez wodociągi, cała rewitalizacja potrwa około 12 miesięcy. Zatem przyszłoroczne obchody 1 i 2 maja, będą musiały się odbyć w innym miejscu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W okresie kwietnia mieliśmy w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzonych 735 zakażeń wirusem COVID-19. W stosunku do marca jest to znaczny spadek bo około 7-krotny (w tamtym miesiącu było ponad 5 tys. zakażeń). Dane z drugiej połowy kwietnia pokazują, że w maju zakażeń może być jeszcze mniej.

Opublikowano w Regionalne

Indie mają już więcej ludności niż Chiny, a co więcej, o wiele korzystniejszą strukturę demograficzną z dominacją ludzi młodych. To daje im przewagę nad starzejącą się w szybkim tempie populacją Chińczyków. Dlatego od kilku lat chińska gospodarka traci swój impet, a wzrost PKB coraz częściej szybszy jest w Indiach. Prognozy wskazują, że w dalszym ciągu tendencje te będą się utrzymywać. Dzięki odziedziczonemu po Brytyjczykach demokratycznemu systemowi politycznemu i prawnemu oraz wciąż niskim kosztom pracy w relacji do krajów Zachodu, ale i Chin, to Indie spośród wielkich krajów świata przyspieszą swój rozwój i jeszcze w tej dekadzie mogą wskoczyć na podium największych gospodarek świata.

Opublikowano w Magazyn

Jeżeli dojeżdżamy na terenie Bydgoszczy do pracy kilkanaście kilometrów w jedną stronę to łącznie emitować rocznie możemy ponad tonę CO2 – wynika z analizy Traffic Index dla Bydgoszczy. Żeby zrównoważyć środowisku nasz ślad węglowy potrzeba ponad stu drzew, a mówimy tu tylko o jednym pojeździe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu