Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 23 maj 2023

Dzisiaj (24 maja) Rada Miasta Bydgoszczy ma przyjąć SUMP, czyli plan mobilności dla Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego, wczoraj dyskusja o tym dokumencie odbyła się na komisji merytorycznej Rady Miasta, na której wiceprezydent Maria Wasiak przyznała, że nie zapisano kwestii związanych utworzeniem kolei metropolitalnej, bo w perspektywie do 2029 roku nie przewiduje się istotniejszych inwestycji kolejowych, które miałyby na to wpływ, natomiast na taką perspektywę ten dokument jest przewidziany.

Opublikowano w Bydgoszcz

Psychologia i psychiatria zderza się obecnie z ogromnymi wyzwaniami, po części wynikającymi z naszego sposobu życia, od dekady Wydział Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zabiegał o powstanie Centrum Pomocy Psychologicznej – we wtorek 23 maja te starania się ziściły uroczystym przecięciem wstęgi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rządowa telewizja TVP Info cytuje mieszkańca, który uważa, że przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasz Marcinkowski kierując busem zahaczył 19 maja o jego pojazd i uciekł. Gdy mieszkaniec się z nim skontaktował, to samorządowiec miał zaproponować mu spisanie polisy, ale z innego pojazdu. Gdy nie udało się osiągnąć consensusu, sprawę zgłosił na policję.

Opublikowano w Inowrocław

Od wtorku 23 maja do czwartku w całej Polsce odbywa się egzamin ósmoklasistów – w województwie kujawsko-pomorskim odbywa się on w 667 szkołach, a przystępuje do niego 27.831 uczniów, z tego 607 to Ukraińcy. Tego egzaminu nie można oblać, wyniki będą jednak ważnym elementem przy naborach do szkół ponadpodstawowych.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu część centralna Placu Kościeleckich została ogrodzona, robotnicy rozpoczęli tej rozbiórkę chodnika, w tym tygodniu te prace się intensyfikują. Po około roku to miejsce powinno zmienić oblicze – będzie przede wszystkim bardziej funkcjonalnie i poprawi się znacząco estetyka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niedawno zostało ostrzeżenie, iż prognozuje się przekroczenie po 24 kwietnia średniorocznego poziomu docelowego benzo(a)pirenu w pyle zawieszonym PM10 na terenie naszego województwa, w tym Bydgoszczy – narażone na to według szacunku ma być ponad 102 tys. mieszkańców Bydgoszczy. Sprawdzamy, czy za wydaniem tego komunikatu idzie jakieś pogorszenie jakości powietrza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu