Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 02 maj 2023

W swojej treści Konstytucja 3 Maja nie była zbyt republikańska, była jednak próbą naprawy ustroju państwa, niektórzy opisują ją jako ,,kompromis szlachecko-królewski”, czyli była kompromisem potrzebnym w ówczesnej Rzeczypospolitej. Dzisiaj, gdy żyjemy w Polsce republikańskiej, rocznica jej uchwalenia powinna zatem zawsze skłaniać do refleksji nad stanem naszego państwa, w którym wymagających naprawy nie brakuje.

Opublikowano w Regionalne

Od wielu lat prezydent Bydgoszczy zapowiada potrzebę rozbudowy trasy W-Z do standardu dwupasmowego w całym przebiegu oraz powstanie trzech bezkolizyjnych skrzyżowań z ulicami Gdańską, Sułkowskiego i Wyszyńskiego, a docelowo przebudowę Węzła Wschodniego (co wymuszać może dodatkowo konieczność wybudowania za kilka lat nowego mostu w miejsce wyeksploatowanych Wiaduktów Warszawskich). Opracowano studium, największym problemem są jednak środki, bowiem Bydgoszczy na dzisiaj ze swoich środków na te ambitne zamierzenia nie stać.

Opublikowano w Bydgoszcz

1 maja tradycyjnie został zainaugurowany w Bydgoszczy sezon motocyklowy – ulicami Bydgoszczy przejechało w paradzie kilka tysięcy motocyklistów. Jednoślady wyjechały z ulicy Szajnochy, finałem rajdu był Myślęcinek, gdzie odbył się jednocześnie piknik dla uczestników. Wydarzenie przebiegło bez incydentów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Oprócz herbu Miasto Bydgoszcz od wielu lat wykorzystuje na potrzeby promocyjne logotyp z charakterystycznymi trzeba spichrzami. Na Politechnice Bydgoskiej w ramach zajęć na kierunku wzornictwa zachęcono studentów, aby przedstawili swoje wizje logotypów, w efekcie czego powstała wystawa, którą można do 11 maja oglądać na żywo na parterze w Młynach Rothera.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu