Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 09 listopad 2023

W październiku ubiegłego roku Rada Miasta uchwaliła Plac Praw Kobiet, na placu przed tzw. Drukarnią, jednocześnie w tym miejscu przez ostatnie 8 lat mieściła się bydgoska siedziba Prawa i Sprawiedliwości. Biuro praktycznie przestało funkcjonować bowiem ostatni z rezydujących w tym miejscu posłów jest w trakcie przeprowadzki w inne miejsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jednym z istotniejszych elementów wpływającym na bezpieczeństwo przejść dla pieszych jest widoczność, dlatego samorządy na szczególnie wrażliwych przejściach dla pieszych inwestują w lepsze oświetlenie. Ostatnio w ten sposób poprawiono bezpieczeństwo na przejściach u zbiegu ulic Poznańskiej i Szymborskiej w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

W sobotę przypadnie Święto Niepodległości dla uczczenia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to data bardziej symboliczna bo Kujawy i Bydgoszcz na powrót do Polski czekały kolejne miesiące. Coroczną tradycją uroczystości odbywają się też w Bydgoszczy – w tym roku będą nieco inne, bowiem tradycyjne miejsce uroczystego apelu jakim jest Plac Wolności przechodzi obecnie duży remont.

Opublikowano w Bydgoszcz

18 listopada wystartuje Bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy, czasu niby jeszcze trochę zostało, ale w ostatnich dniach w centrum Bydgoszczy prowadzono wiele prac przygotowawczych. Od pewnego czasu nad Placem Teatralnym góruje też wielkie koło diabelskiego młyna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do kolei regionalnej dokładać trzeba tak naprawdę na całym świecie, taka polityka ma prowadzić jednak z jednej strony do wyrównywania szans dla tych, których na inną formę transportu nie stać, ale coraz bardziej dostrzegalne są korzyści związane z mniejszymi korkami, a za tym idzie też przecież ekologia. Do jednego przewiezionego pasażera w naszym województwie dopłaca się od kilkunastu złotych do nawet ponad 4,2 tys. zł na jednej z tras.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu