Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 07 listopad 2023

Metropolia Bydgoszcz chwali się z uruchamiania kolejnych podmiejskich linii autobusowych w ramach partnerstwa Bydgoszczy z gminami ościennymi. Tymczasem w metropoliach jest bardziej tendencja do stawiania na podmiejski transport kolejowy, od grudnia Toruń wraz z sąsiadami chce sfinansować jeden pociąg relacji Toruń Główny – Czernikowo dziennie. Pod tym względem toruński obszar metropolitalny wyprzedza w rozwoju bydgoski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Iwona Adamczewska na co dzień pracuje w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy, ale jest ona przede wszystkim utalentowaną malarką specjalizująca się w nowoczesnym malarstwie. W piątek 3 listopada węgierski Instytut Liszta w Warszawie zorganizował wernisaż jej dzieł o tematyce węgierskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek z oficjalną wizytą do Bydgoszczy udał się ambasador Ukrainy Wasyl Zwarycz, który spotkał się z prezydentem miasta, a później z władzami i studentami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ambasador zwracając się do społeczności akademickiej wyraził nadzieję, że przyczyni się ona do budowania dobrych relacji polsko-ukraińskich w przyszłości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do 15 listopada prezydenci miast są zobowiązani do przedstawienia projektów budżetów na 2024 rok – Inowrocław obecnie prezydenta nie ma, zatem to zadanie spadnie na powołanego przez premiera komisarza. Problem w tym, że od wyborów parlamentarnych i momentu wygaśnięcia mandatu prezydenta Ryszarda Brejzy minął prawie tydzień, a wciąż nie został powołany komisarz.

Opublikowano w Inowrocław

Czesi ujawnili pierwsze konkrety dotyczące uruchomienia pociągu relacji Gdynia – Praga, który ma wystartować na przełomie 2024 i 2025 roku we współpracy z polskim PKP Intercity. Takie plany czeski i polski przewoźnik państwowy wysnuwały od dawna, wstępny plan mówił nawet o grudniu 2022 roku, ostatecznie będzie to nieco później. Na tej samej trasie chce jeździć też prywatny czeski przewoźnik RegioJet, zatem pociągów do stolicy Czech możemy mieć dość sporo w przyszłości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Samorząd Województwa Lubuskiego oraz miasta, gminy i powiaty z tego terenu wystosowały wspólny apel o elektryfikację dużego odcinka linii kolejowej nr 203, co ma usprawnić funkcjonowanie kolei regionalnej na tym terenie. Elektryfikacja odcinka Krzyż – Gorzów Wielkopolski – Kostrzyn przynieść mogłaby też korzyści dla naszego regionu i Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

Regulacje związane z Parkiem Kulturowym nie uchroniły przestrzeni bydgoskiej starówki przed nie do końca estetycznymi materiałami wyborczymi w kampanii, mają natomiast zrobić porządek z małym warzywniakiem, który zlokalizowany jest jeszcze nieopodal Placu Poznańskiego, czyli od obszaru starówki mimo wszystko dość oddalony. Warzywniak jak wynika z wyjaśnień Urzędu Miasta zniknie lada dzień.

Opublikowano w Bydgoszcz

Odpowiedź jest oczywiście prosta, bowiem zawsze można pewne przedsięwzięcia realizować bardziej ekologicznie. W ramach środków europejskich z programu Interreg powstanie polsko-skandynawski poradnik dla branży muzycznej, który ma pokazywać jak organizować wydarzenia muzycznej bardziej w zgodzie z planetą. Projekt ruszył 1 listopada.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu