Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 04 listopad 2023

Rozwój odnawialnych źródeł energii to jedno z kluczowych wyzwań przed którymi stajemy w walce o lepszy klimat. Toruńska spółka ONDE działająca w tym segmencie postanowiła powołać program grantowy SOFIA dla młodych naukowców, w ramach którego ci mogą pozyskać granty na realizowanie swoich projektów. Trzy z czterech projektów, które będą wsparte finansowo z SOFIA to bydgoskie projekty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Lumina Park do bydgoskiego Myśłęcinka zawitał po raz trzeci. Czym zatem jest Lumina Park? To najprościej mówiąc iluminacje świetlne za pomocą, których możemy po zmroku przenieść się do malowniczego świata bajkowego. Klimat lasu jaki oferuje bydgoski Myślęcinek sprawia, że jest to miejsce rezonujące niesamowitym klimatem, bo świetlne elementy wypełnia klimat bycia w lesie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radny Krystian Frelichowski w tej kadencji zasłynął głównie ze wpisów na Facebook-u, gdy atakował środowiska LGBT przez chwilę zyskał większy rozgłos, wówczas środowiska konserwatywne stanęły za nim murem. Ostatnio jego wpisy uderzają jednak w Ojca Świętego, który przyrównany zostaje do heretyka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przejęcie przez PKN Orlen to jedna z bardziej kontrowersyjnych decyzji medialnych w Polsce w ostatnich latach, która jest też dość gorąco komentowana za granicą. Ostatnio się spekuluje, że jeszcze przed zmianą rządu gazety tego koncernu jak Gazeta Pomorska i Express Bydgoski mogą zostać na szybko sprzedane, aby nie trafiły pod kontrolę nowego rządu. Wadą tego planu są jednak finanse.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 04 listopad 2023 11:20

Jak nie zginąć w kosmosie?

Ten prowokacyjny tytuł, bo przecież mało który człowiek na ziemi ma sposobność udania się do kosmosu, a póki co jako ludzkość mamy ograniczone możliwości osobistej jego eksploracji, to również polski tytuł książki Paula Suttera, która miała polską premierę w kwietniu. Sutter to przede wszystkim kosmolog wielokrotnie nagradzany za popularyzowanie wiedzy o kosmosie.

Opublikowano w Magazyn

Planowany do otwarcia w 2027 roku terminal intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo spotyka się sporym zainteresowaniem spedytorów, którzy deklarują, że gdyby istniał on dzisiaj, to realizowaliby w nim przeładunki, patrzy na niego z dużą nadzieją też Port Gdynia, bowiem przeładunki w Bydgoszczy rozwiązałyby sporo wyzwań z jakimi boryka się ten port, nieco mniej, ale również rozwojem tergo terminalu jest Port Gdańsk. Czy jednak również może być to atrakcyjna lokalizacja z perspektywy portów w Szczecinie i w Świnoujściu?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu