Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 29 listopad 2023

Profesorowi Mariuszowi Dubielowi jedna z pacjentek zarzuca aroganckie i chamskie zachowanie, w momencie gdy ta zwróciła się do niego ze skierowaniem na przerwanie ciąży. Sprawa miała miejsce w 2020 roku, po skardze kobiety postępowanie w tej sprawie toczy się przed Okręgowym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej Bydgoskiej Izby Lekarskiej, do której należy prof. Dubiel. Lekarz ten pełni obecnie funkcję wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie perinatologii, ale wkrótce to się zmieni.

Opublikowano w Bydgoszcz

27 grudnia 2021 rok pierwszy raz obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Wielkopolskiego w randze święta państwowego. Pierwszy raz to święto ustanowiono dobre sto lat od wybuchu Powstania Wielkopolskiego, choć jest ono – zaryzykujmy stwierdzenie – najlepiej zorganizowanym, bowiem przyniosło spodziewane efekty. Żeby doszło do ustanowienia święta, to przez długie lata batalie o przywracanie pamięci o nim toczyli potomkowie powstańców. W województwie kujawsko-pomorskim od 25-lat działa koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, które w środę w bydgoskiej delegaturze IPN świętowało swój jubileusz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami już półtora tygodnia funkcjonowania Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który jak się często podkreśla – jest jedynym w Polsce jarmarkiem na moście. Chcąc nieco poeksperymentować przygotowaliśmy krótki materiał, ale inspirowany uniwersum Cyberpunka.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek 28 listopada inowrocławski ratusz dokonał przelewów świadczeń rodzinnych i alimentacyjnych, zgodnie z harmonogramem. Był to też pierwszy dzień pełnienia funkcji prezydenta Inowrocławia, przez powołanego przez premiera komisarza Marka Słabińskiego.

Opublikowano w Inowrocław

Od soboty Inowrocław boryka się z awarią sieci gazowniczej, pracownicy Polskiego Spółki Gazowniczej z całego kraju systematycznie przywracają kolejne mieszkania do sieci. Ze stanu na środowy poranek udało się przywrócić gaz w 90,5% odbiorców z terenu Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

W ostatnich miesiącach przybyło tytułów udających media, a nie spełniających definicji prasy jaką jest patrzenie władzy na ręce, bowiem wydawcami są samorządy zainteresowane jedynie propagandą własnego sukcesu. O tym, że jest to patologiczne zjawisko świadczą stanowiska Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, WatchDog Polska, czy Rzeczników Praw Obywatelskich w tym prof. Adama Bodnara. Z tego też powodu Portal Kujawski nie będzie promować wydarzeń i relacjonował, gdy organizatorzy będą przyznawać patronaty medialne tego typu tworom, które mediami nie są.

Opublikowano w Regionalne

Niemal każdego dnia kilka planowanych autobusów MZK nie wyjeżdża na trasę, Mobilis ma mieć też problemy z kierowcami, ale nie podaje publicznie szczegółów. MZK na Facebook-u codziennie rano publikuje informacje na których liniach jest problem, nie są podane już jednak godziny kursów, które nie wyjadą na trasę, z tego też powodu pasażer idąc na przystanek, bierze trochę udział w loterii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu