Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 25 listopad 2023

Radny Szymon Róg (PiS) wyszedł z inicjatywą, aby na czas jarmarku w weekendy znieść opłaty na parkingu Park&Ride przy ulicy Grudziądzkiej. Nic takiego się jednak nie stanie, bo tych regulacji stanowczo broni wiceprezydent Mirosław Kozłowicz (Nowa Lewica), który uważa, że ten parking ma służyć osobom przesiadającym się w komunikację miejską. Zważywszy na to, że jest to prawie starówka, to na pewno ciekawa to propozycja, aby przyjechać tutaj samochodem i przesiąść się w autobus – przynajmniej tak uważa Kozłowicz.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 25 listopad 2023 14:29

Polska bliska prestiżowego klubu G20

Grupę G20 tworzy 19 najsilniejszych światowych gospodarek oraz Unia Europejska. Przywódcy G20 spotykają się raz do roku na szczytach, w tym roku odbył się w Bali w Indonezji. Przed rokiem zdaniem Międzynarodowego Funduszu Walutowego Polska była 21 najsilniejszą gospodarką świata. Tegoroczne szacunki wstępnie wskazują, że będziemy 20. największą gospodarką.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj politycy bydgoskiego PiS dość często jeszcze goszczą w Telewizji Bydgoszcz, w Radiu PiK, dość dużo uwagi poświęcają im też gazety z grupy Polska Press. Wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że za kilka tygodni to się skończy, bowiem są to podmioty zależne od rządu, a ten zaraz się zmieni. Przez 8 lat bydgoskiej prawicy nie udało się zbudować lokalnie żadnych mediów, choć próbowano, pompując nie małe pieniądze.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek TVN24 przedstawił ostateczny kształt rządu jaki zamierza sformować Donald Tusk, po tym jak fiaskiem zakończy się misja tworzenia rządu przez premiera Mateusza Morawieckiego. Jest co prawda jeszcze kilka wakatów, ale są też konkrety, a do takich należy zaliczyć nominację dla posła Krzysztofa Gawkoskiego i europosła Radosława Sikorskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu