Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 24 listopad 2023

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, będący metropolitą lwowskim przywiózł do bydgoskiego Zespołu Szkół Katolickich, nazywanego Pomnikiem Jana Pawła II, jego relikwie. Arcybiskup Mokrzycki był przez ponad dekadę osobistym sekretarzem św. Jana Pawła II, aż do jego śmierci.

Opublikowano w Bydgoszcz

291 głosami za, przy 274 przeciw Parlament Europejski w środę przegłosował rezolucję w sprawie zmiany traktatów, które miałyby w większości przypadków zlikwidować prawo weta jakim dysponuje każdy z członków Unii Europejskiej. Rezolucja to początek dyskusji w ramach Rady Unii Europejskiej, ale niewielka przewaga zwolenników nad przeciwnikami może sprawić, że nie będzie specjalnej woli, aby dyskutować nad tym dalej.

Opublikowano w Magazyn

Firma Strabag za prawie 35,4 mln zł zrewitalizuje kolejny odcinek północnego bulwaru nad Brdą od ulicy Krakowskiej do Żabiej, wraz z umocnieniem nabrzeża, kontrakt obejmuje też rewitalizację Wyspy Świętej Barbary widocznej bezpośrednio z Mostu Staromiejskiego. Poszukiwanie wykonawcy trwało półtora roku, teraz zatem prace będą mogły ruszyć do przodu. 30 mln zł wartości tej inwestycji sfinansuje budżet państwa w ramach Polskiego Ładu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W rekordowym 2022 roku w Polsce wykryto 2384 zakażeń wirusem HIV, rok bieżący przyniósł do połowy listopada już 2590 zakażeń, zatem tamten rekord będzie na pewno wyśrubowany, nie wiemy jednak do jak dużej liczby. W ramach Europejskiego Tygodnia Testowania zachęca się do badań, bowiem wiele osób może nie być tego świadomymi.

Opublikowano w Regionalne

Po tym jak doszło do naruszenia konstrukcji Mostu Fordońskiego podjęto decyzję o zawieszeniu ruchu tramwajów z uwagi na ich ciężar, natomiast na torowisko przesunięto autobusy, co niektórzy bydgoszczanie żartobliwie nazwali pojawieniem się trolejbusów. W sobotę popołudnie cały ruch w kierunku ronda Toruńskiego zostanie przesunięty na tory tramwajowe, z uwagi na zamknięcie zachodniej nitki mostu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Stres, napięcie, częste bóle głowy, a także fizyczne odczuwanie nerwowych sytuacji w życiu poprzez odczuwanie bólu w różnych partiach ciała. Brzmi znajomo? Wiedz, że na dolegliwości związane ze stresem i szybkim tempem życia cierpi bardzo dużo ludzi. Nic więc dziwnego, że staramy się szukać sposobów walki z nimi, które nie zakładają ogromnych ilości tabletek przeciwbólowych. Jak poradzić sobie ze stresem na co dzień?

Opublikowano w Polecane

Taka sytuacja może spotkać rowerzystów, którzy postanowią przewieść rower w autobusie, od kilku lat nie trzeba w Bydgoszczy kasować dodatkowego biletu dla roweru. Okazuje się jednak, że przewożenie roweru autobusem to loteria, bowiem może pojawić się sytuacja, w której zobowiązani będziemy opuścić pojazd i za niewykorzystany bilet będziemy stratni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu