Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 23 listopad 2023

W ramach tegorocznego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim przyjmowane są jeszcze zapisy na bezpłatne szczepienia w Szpitalu Wielospecjalistycznym im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

W mediach społecznościowych bydgoski MZK już wprost podaje komunikaty, iż niektóre autobusy danego dnia nie wyjadą na trasę. Przekłada się to nie tylko na to, że dany autobus nie podjedzie, ale sprawi też, iż kolejny będzie cały zatłoczony. MZK prowadzi rozmowy z prywatnymi firmami, aby te przejęły część kursów, ale na razie nie ma ich efektów, brany jest nawet pod uwagę scenariusz z wypuszczeniem zabytkowych autobusów. Sytuacja robi się patowa, bowiem nie ma nikt pomysłu na wyjście z niej – władze MZK liczą, że w ciągu kilku miesięcy problem się rozwiąże.

Opublikowano w Bydgoszcz

W miarę upływu lat odpowiednia opieka i komfort stają się priorytetem, zwłaszcza dla seniorów. Fotele pielęgnacyjne dla seniora są doskonałym rozwiązaniem, łączącym funkcjonalność, bezpieczeństwo i wygodę. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego fotele pielęgnacyjne są tak istotne dla seniorów oraz jakie korzyści oferują.

Opublikowano w Polecane

W 2022 roku z Ukrainy do Polski importowano ponad 31 razy więcej zboża niż w roku 2021 oraz ponad 7,5 razy więcej rzepaku, co zdaniem Najwyższej Izby Kontroli doprowadziło do zakłócenia polskiego rynku zbóż poprzez znaczny spadek ceny zboża na rynku oraz zwiększenie się niesprzedanych zapasów zbóż. Województwo kujawsko-pomorskie było jednym z głównych, gdzie importowano zboże. Wystąpienie NIK głównym winowajcą kryzysu zbożowego robi byłego ministra Henryka Kowalczyka.

Opublikowano w Regionalne

Od tygodnia po Moście Fordońskim nie jeżdżą tramwaje, przyczyną tej decyzji były pęknięcia w jezdni i obawy, że mogło dojść do uszkodzenia konstrukcji mostu. Według Gazety Wyborczej konstrukcja może być w takim stanie, że bardziej ekonomicznym rozwiązaniem byłoby rozebranie mostu i budowa go od nowa – taki scenariusz na pewno przyniósłby utrudnienia w ruchu w całym mieście, ale może być nieunikniony.

Opublikowano w Bydgoszcz

W trakcie środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radny Marcin Lewandowski z PiS z wyszedł inicjatywą, aby bydgoski samorząd zaapelował do Sejmiku Województwa o przesunięcie wprowadzenia zakazu ogrzewania budynków piecami, które nie spełniają 3, 4 lub 5 klasy lub unijnych norm dla pieców na paliwo stałe. Ten zakaz wejdzie w życie od 1 stycznia, Zarząd Województwa opracował projekt uchwały, który ma ten wymóg przesunąć o 6 lat do 2030 roku, ale budzi on kontrowersje, w szczególności bydgoskich społeczników od wielu lat zaangażowanych w edukowanie bydgoszczan o zagrożeniach jakie niesie smog.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu