Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 21 listopad 2023

Pieczarki świeże są przez zaledwie 4-6 dni, ale jeżeli zastosuje się specjalną technologię pakowania, która nie musi być droga, to można zachować iść świeżość nawet przez 14 dni. Stwierdzili to naukowcy z Politechniki Bydgoskiej, a specjalną technologię pakowania opracowała podtoruńska firma Fresh Inset. Lokalnie nie jest ona specjalnie medialnie znana, ale głośno o niej w mediach branżowych zajmujących się żywnością.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorkowe popołudnie zebrały się niemal wszystkie komisje sejmowe, aby wybrać swoje władze. Żadna z komisji nie wybrała na przewodniczącego przedstawiciela okręgu bydgoskiego. Wiceprzewodniczącymi będą natomiast: Paweł Olszewski, Agnieszka Kłopotek, Bartosz Kownacki i Iwona Kozłowska.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek Sejm RP wybrał skład komisji sejmowych dla nowej kadencji. W sejmowej Komisji Zdrowia okręg bydgoski będzie miał aż czterech reprezentantów. Tak silnej reprezentacji jak spojrzy się na poprzednie kadencję, nie mieliśmy w komisji odpowiedzialnej za zdrowie publiczne nigdy – choć w poprzednich kadencjach zawsze mogliśmy liczyć na przedstawicieli w prezydium. Dość silną reprezentację okręg bydgoski będzie miał też w komisji ds. służb specjalnych.

Opublikowano w Regionalne

W 2024 roku Bydgoszcz na inwestycje chce wydać blisko 0,5 mld zł – najbardziej spektakularne kwotowo wydatki to przebudowa zajezdni tramwajowej, remont Teatru Polskiego i budowa czwartego kręgu Opery Nova – to ostatnie zadanie finansowane jest wspólnie z budżetem województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

15 stycznia w ukraińskim Dnieprze fotograf Wojciech Grzędziński, przedstawia ono strażaków, którzy wyciągają kobietę z zawalonego budynku. Dzień wcześniej rosyjskie rakiety ostrzelały to miasto. Zdjęcie ukazało się w amerykańskim ,,The Washington Post”. Za to dzieło Grzędziński został wyróżniony zdobyciem ,,Zdjęcia Roku” w ramach prestiżowego Grand Press Photo 2023. Te i inne ważniejsze zdjęcia z minionego roku można oglądać na wystawię w Galerii Pomorskiej. Wspomnieć warto, że Wojciech Grzędziński dalej pracuje jako korespondent na objętej wojną Ukrainie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wiceminister Jarosław Wenderlich od kilku lat zabiega o nazwanie jednej z ulic w Warszawie nazwą ,,Bydgoskiej”, bowiem stolica nie ma do dzisiaj w swojej przestrzeni żadnej nazwy, która odwołuje się do Bydgoszczy. Kilka miesięcy temu Wenderlich chcąc pomóc warszawskim władzom w znalezieniu dogodnego miejsca zaproponował nazwę ,,Tunel Bydgoski” dla tunelu pod Ursynowem w ramach przebiegu drogi ekspresowej S2. Ta propozycja została jednak teraz w październiku odrzucona.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu