Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 20 listopad 2023

W maju Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS zakończył realizację kolejnego badania sondażowego przeprowadzonego na zlecenie Urzędu Miasta Bydgoszczy. Wyniki były znane ratuszowi już w czerwcu, ale nikt ich nie publikował. O badaniu dowiadujemy się przypadkiem z interpelacji radnego. W sondażu pytano o ocenę kwestii politycznych, ta wiedza mogła być zatem pomocna, tym którzy ją mieli udostępnione, w prowadzeniu kampanii wyborczej na szczeblu lokalnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Transport zbiorowy w Bydgoszczy znajduje się w pewnym kryzysie, którego jednym z głównych powodów są pieniądze. Na szali mamy postawioną z jednej strony cenę biletów, a z drugiej jakość usługi – podniesienie ceny mogłoby poprawić tę jakość, natomiast chcąc utrzymywać niższe ceny musimy się liczyć z tym, że nie uda się znacznie usprawnić transportu. Warto jednak zacząć dyskusję o cenach od tego, czy nie należałoby mimo wszystko odejść od przywileju bezpłatnych przejazdów dla seniorów w wieku 65-69 lat? Bydgoszcz jest jednym z niewielu miast gdzie takie zwolnienie jeszcze istnieje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Senator Ryszard Brejza poinformował po kontroli senatorskiej w Urzędzie Miasta Inowrocławia, że z powodu braku decyzji o powołaniu komisarza dla Inowrocławia zagrożona może być wypłata świadczeń socjalnych dla inowrocławian. Żeby móc te pieniądze skierować do mieszkańców muszą być podjęte czynności przez prezydenta, a tej funkcji od 36 dni nikt nie pełni. Brejza za ewentualne problemy obwinia wojewodę i premiera, którzy zwlekają z powołaniem komisarza.

Opublikowano w Inowrocław

Co roku dzięki inicjatywie Szlachetnej Paczki tysiące osób będących w trudnej sytuacji życiowej otrzymuje paczki świąteczne od darczyńców których wcześniej nie znali. To z jednej strony radość dawania, ale też bycia obdarowanym, bowiem wraz z paczką te osoby otrzymują też przecież serce. Od soboty 18 listopada wystartowała internetowa Baza Rodzin.

Opublikowano w Regionalne

Publikacje dotyczące Inowrocławia zrobiły się trochę monotematyczne, jednakże jest to bezprecedensowa w najnowszej historii tego miasta, gdy już od 36 dni ten samorząd nie ma organu władzy wykonawczej, bowiem premier w konsultacji z wojewodą nie powołał komisarza do pełnienia tych obowiązków. W praktyce Inowrocław pomimo ustawowe go wymogu (do 15 listopada) wciąż nie ma projektu budżetu na 2024 rok.

Opublikowano w Inowrocław

Tydzień temu odbyło się ślubowanie posłów X kadencji, rozpoczynające pełnienie przez nich mandatu. Po tygodniu przedstawicieli okręgu bydgoskiego zaprosił na spotkanie prezydent Rafał Bruski, było to z jednej strony kurtuazyjne spotkanie, ale też okazja, aby porozmawiać o wyzwaniach na nową kadencję. Na spotkaniu pojawiła się połowa poselskiej reprezentacji okręgu bydgoskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,To jest Polska i tu się pije” - to cytat z kultowego polskiego serialu komediowego ,,13 posterunek”. Scenarzyści chcieli najprawdopodobniej pokazać prześmiewczo jak mocno wątek alkoholu związał się z życiem, a w takim wypadku trudno sobie wyobrazić nawet jarmark świąteczny bez procentowych trunków. Nie chodzi jednak o to, że można się napić piwa, czy grzańca, bo to nie jest niczym nadzwyczajnym, problemem jest wręcz agresywna reklama jednej marki piwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mało wydaje się prawdopodobne, że Mateusz Morawiecki zbuduje rząd na trzecią kadencję PiS-u, dlatego jest to dobry moment, aby podsumować ostatnie 8 lat z perspektywy Bydgoszczy i dokonać chłodnego bilansu zamknięcia. Pokazać na czym Bydgoszcz zyskała, ale też na czym straciła.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu