Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 16 listopad 2023

Uchwalane przez Radę Miasta Bydgoszczy regulaminy korzystania z miejskiego zasobu mieszkaniowego przewidują, iż w przypadku śmierci najemcy lub opuszczenia przez niego mieszkania prawo do dziedziczenia umowy najmu maja najbliżsi tej osoby pod warunkiem, że wspólnie zamieszkiwali pod danym adresem przez przynajmniej 3 lata oraz nie mają tytułu prawnego do innego lokalu, który mógłby zaspokoić ich potrzeby mieszkaniowe. Zdaniem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz – Południe ten drugi warunek jest niezgodny z polskim prawem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kulturystyka to dyscyplina wymagająca nie tylko ciężkiego treningu, ale także odpowiednio zbilansowanej diety. Większość kulturystów wie, że białko jest niezbędne do budowy masy mięśniowej, ale to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o odżywianie wspierające maksymalne wyniki.

Opublikowano w Polecane

Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

Opublikowano w Sport

Wygląd ulicy Długiej znacznie zmienił się w ostatnich latach, kluczowy na to wpływ miały renowacje kamienic, które przeprowadzali ich właściciele. Oprócz cieszących oko fasad mamy też oryginalne i nietypowe zdobienia. Są to jednak perełki, które niekoniecznie jest łatwo zauważyć z poziomu przechodnia, ale już tak z perspektywy ptaka. Zapraszamy na nasz materiał, na którym pokazujemy te perełki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku tygodnia pisaliśmy o budzącej wątpliwości estetyczne naszych czytelników budki, która będzie oferować piwo na samym środku ulicy Mostowej – w tamtej konfiguracji przesłaniała ona widok zarówno Starego Rynku oraz patrząc z drugiej strony Mostu Staromiejskiego. Ten temat był dyskutowany w wielu kręgach, także odpowiedzialnych za estetykę miasta, dlatego ostatecznie budkę przesunięto i ustawiono tak, aby nie rzucała się już tak w oczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj mija równo miesiąc od dnia, w którym Ryszard Brejza przestał być prezydentem Inowrocławia, ostatnie zarządzenia prezydenta datowane są na 13 października, od tego momentu nie ma w Inowrocławiu władzy wykonawczej. Zgodnie z przepisami, w przypadku wygaśnięcia mandatu prezydenta premier powołuje komisarza, w tym wypadku do końca kadencji (do wyborów zostało mniej niż pół roku). W ciągu miesiąca komisarza nie powołano, a wczoraj osoba pełniąca funkcję prezydenta powinna przedstawić projekt budżetu miasta na 2024 rok.

Opublikowano w Inowrocław

Po transformacji ustrojowej w Polsce dostrzegaliśmy spadek przewozów kolejowych, szczególnie trudny moment przyniosła pandemia, od 2022 roku widoczne jest wyraźne odbicie. Polregio chwali się, że w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku przewiozło ponad 72 mln zł w skali całej Polski. Władze spółki liczą, że uda się do końca roku przekroczyć ważny kamień milowy 100 mln pasażerów.

Opublikowano w Regionalne

W październiku 2019 roku miało miejsce na Radzie Miasta Bydgoszczy wystąpienie obywatelskie przedstawicieli Rady Osiedla Kapuściska, którzy prezentowali radnym bezmyślność jaka miała miejsce przy realizowanych na tym osiedlu inwestycjach, gdzie dochodziło do niszczenia roślinności, bowiem nikt na te aspekty nie zwracał specjalnie uwagi. Pojawił się wówczas apel o ustanowienie wzorem np. Wrocławia standardów postępowania przy tego typu inwestycjach. Po blisko roku ten apel ponowiła petycja stowarzyszenia Modrzew.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu