Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 15 listopad 2023

Listopadowa korekta rozkładów jazdy pociągów prowadziła połączenie na trasie Bydgoszcz Główna – Warszawa Gdańska w czasie 2 godzin i 58 minut, to dotychczasowy rozkładowy rekord. Rekord rekordem, ale wciąż z uwagi na utrudnienia rozkłady na tej trasie nie są atrakcyjne. Ten pociąg z Bydgoszczy Głównej wyjeżdża o godzinie 12:39, a do Warszawy Gdańskiej dociera o godzinie 15:51. Ale...

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj informowaliśmy o pęknięciach w jezdni na Moście Fordońskim. Dzisiaj zapadła decyzja o wstrzymaniu ruchu tramwajów po tym moście, kierowcy korzystający z niego muszą się liczyć ze zwężeniami. Linie tramwajowe zastąpią autobusy zastępcze. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wstępnie obwinił za to miejskie wodociągi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Facebook jest atrakcyjnym nośnikiem reklamy, bowiem pozwala znacząco zoptymalizować nakłady na promocję, celując reklamę do użytkownika zarówno wypozycjonowaną do miejsca zamieszkania i preferencji typu zainteresowania. Odbywa się to jednak kosztem wręcz szpiegowania użytkowników oraz gromadzenie sporej bazy danych użytkowników i preferencji, co kłóci się już z wartościami Unii Europejskiej.

Opublikowano w Regionalne

Pierwszym nabywcom opracowanej przez PESA pierwszej lokomotywy wodorowej w Europie jest PKN Orlen. Duże zainteresowanie tym produktem wyrażają też inne podmioty logistyczne, w tym Ciech Cargo należący do Grupy Ciech. Testy prowadzone były na bocznicach w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Nowe parkomaty są potrzebne, aby rozszerzyć strefę płatnego parkowania, co radni uchwalili już w 2019 roku, ale też zmienić komfort korzystania ze strefy przez kierowców. Dzisiaj w Bydgoszczy nadal trzeba mieć odliczone drobne, inaczej biletu w strefie nie kupimy. Nowe urządzenia mają pozwolić już na płacenie zbliżeniowo kartą płatniczą. Dzisiaj nastąpiło otwarcie ofert w przetargu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jesteśmy po wyborze nowego prezydium Sejmu i Senatu, misję sformowania rządu otrzymał premier Mateusz Morawiecki, ale jego szansę na sukces wydają się niewielkie, póki co jednak do powołania deklarowanego rządu Donalda Tuska jeszcze poczekamy. Pojawia się natomiast coraz więcej konkretów i spekulacji jakby miał wyglądać jego rząd.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 15 listopad 2023 06:02

Inwalidzki absurd w Park&Ride

Na bydgoskich parkingach Park&Ride znajdziemy miejsca dla osób niepełnosprawnych, których nie jest wcale tak mało (najprawdopodobniej wymusił to projekt unijny w ramach walki z wykluczeniem), inwalidzi muszą jednak płacić za bilet jak każdy inny kierowca, co wydaje się absurdem, w sytuacji gdy co do zasady osoby uprawnione do parkowania na kopertach powinny mieć transport zbiorowy za darmo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu