Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 11 listopad 2023
niedziela, 12 listopad 2023 00:21

Czy lokalna Lewica dąży do anarchii w kraju?

Politycy od pewnego czasu prześcigają się w apelach do rządu PiS o szybką dymisję, w środę przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim politycy Nowej Lewicy z posłem Krzysztofem Gawkowski zaapelowali do wojewody Mikołaja Bogdanowicza, aby ten jako pierwszy podał się do dymisji - Spotykamy się tutaj, żeby zaapelować i powiedzieć: panie wojewodo niech pan zrobi pierwszy krok, niech pan pokaże rządowi jako przedstawiciel władzy rządowej terenie, że czas na dymisję – artykułował polityk Nowej Lewicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, centrum Bydgoszczy udekorowane zostało w biało-czewonych flagach, nie brakowało też przechodniów z flagami. Czuć było świąteczny nastrój. Główne bydgoskie uroczystości z uwagi na remont Placu Wolności odbywały się w Katedrze.

Opublikowano w Bydgoszcz

11 listopada co roku obchodzimy Święto Niepodległości, choć jest to data bardziej umowna, można odnieść wrażenie, że głównie wynikająca z kultu Józefa Piłsudskiego, bowiem jak spojrzymy na następujące po listopadzie 1918 roku wydarzenia, to sporo musiało się jeszcze wydarzyć, aby móc zacząć świętować. Z racji jednak tego, że umówiliśmy się, że co roku świętujemy 11 listopada, to dzisiaj obchodzimy Święto Niepodległości. Odzyskanie pełnej suwerenności przez polskie stało się możliwe, z uwagi na sprzyjające wydarzenia geopolityczne o których chciał dzisiaj wspomnieć.

Opublikowano w Regionalne

11 listopada żyjemy Świętem Niepodległości – jest to też rocznica śmierci dwóch wielkich bydgoszcan Andrzeja Szwalbe i Leona Barciszewskiego. O tym pierwszym pamiętamy dzisiaj szczególnie, bowiem powoli dobiega końca Rok Andrzeja Szwalbe ustanowiony przez Radę Miasta Bydgoszczy. W tym roku w lokalnej przestrzeni publicznej pojawiło się sporo jego życiorysów, zatem żeby ich nie powielać skupmy się na jego myślach, które są warte, aby szczególnie w tym roku je przypominać, bo często są nieznane lub bardzo nieznane. Dzisiaj zapraszamy rozważania pt. ,,Miasto skazane na wielkość”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu