Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 01 listopad 2023

Glejakami nazywa się nowotwory mózgu, zalicza się je do najcięższych nowotworów cechujących się jednymi z gorszych rokowań. Być może medycyna wkrótce dokona jednak przełomu w ich leczeniu, taką nadzieję daje artykuł naukowy opublikowany w czasopiśmie ,,Nature Communications”. Dla nas jest to ciekawa publikacja, bowiem przygotowali ją bydgoscy naukowcy prezentując swoje wyniki badań.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 01 listopad 2023 18:54

Cmentarz Starofarny po zmroku z lotu ptaka

Bez komentarza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj w Kościele katolickim obchodzone jest święto Wszystkich Świętych, które potocznie nazywane jest świętem zmarłych, choć jest to uroczystość poświęcona świętym znanym i nieznanym, czyli osobom które z powodu swojego życia już dostąpili łaski uznania za świętych. Święci stąpali po Bydgoszczy, niekiedy uczestnicząc w ważnych wydarzeniach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Liczący ok. 2700 lat posąg asyryjskiego bóstwa Lamassu odnaleźli francuscy archeolodzy na stanowisku Dur-Szarrukin w rejonie Niniwy w Iraku - podał amerykański magazyn o sztuce ArtNews.

Opublikowano w Magazyn
środa, 01 listopad 2023 09:53

Dlaczego wierni odchodzą od Kościoła?

To pytanie wprost zadane zostało podczas I Archidiecezjalnego Forum Duszpasterskiego w Gnieźnie. Zdaniem ks. prof. Andrzeja Draguli bezpośrednią przyczyną tego jest obojętność religijna, która ma z kolei kilka przyczyn pośrednich. Ksiądz profesor swoją tezę oparł o kościelne statystyki. Jego wystąpieniu przysłuchiwał się Prymas Polski abp. Wojciech Polak.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu