Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 31 styczeń 2023
środa, 01 luty 2023 00:54

Portal chwilowo zawieszony

1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

Opublikowano w Regionalne

Na początek chciałbym przeprosić naszych czytelników za to, że były plany wycofania z Bydgoszczy. Sytuacja, gdy ratusz dzięki środkom publicznym próbuje wypchnąć z rynku media nie jest łatwa, ale ucieczka od problemu to złe rozwiązanie, w sytuacji gdy obecnie decydują się losy lokalnej demokracji przez kolejne lata. Przez ostatnie tygodnie Portal Kujawski otrzymał wiele wyrazów wsparcia, ale bardziej istotne są głosy wskazujące, mamy do czynienia z jakimś cyrkiem, które tylko bardziej uświetniają, że wszystko zmierza w złym kierunku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2016 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński nazwał byłego szefa MSZ, dzisiaj europosła Radosława Sikorskiego ,,zdrajcą dyplomatycznym”, w kontekście Smoleńska. Sikorski poczuł się urażony i poszedł do sądu, który nakazał Kaczyńskiemu przeprosiny i wpłatę 708 tys. zł zadośćuczynienia. Sprawa ta budziła emocje, ale dzisiaj ma finał będący consensusem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rosyjska agresja wobec Ukrainy sprawiła, że Finlandia oraz Turcja, państwa które słynęły ze swojej neutralności, postanowiły wyrazić akcesję do NATO. Z uwagi na to, że armie tych państw od dawna współpracowały z NATO wydawało się to szybką formalnością, o ile w przypadku Finlandii zapewne tak będzie, o tyle w kwestii Szwecji sytuacja się komplikuje.

Opublikowano w Magazyn

W czwartek 26 stycznia Sejm RP procedował poprawki Senatu RP do ustawy budżetowej na 2023 rok. W głosowaniu odrzucone zostały wszystkie poprawki zgłoszone w Senacie, w tym też te dotyczące drogi krajowej nr 25 i obwodnic w powiecie inowrocławskim, zostały odrzucone głosami PiS.

Opublikowano w Inowrocław

Od 24 stycznia na mapie bydgoskich uczelni wyższych funkcjonuje Akademia Kujawsko-Pomorska, to prywatna uczelnia mająca swoją siedzibę przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy, do tej pory znana jako Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa. Status Akademii to wyraźne zwiększenie rangi tej uczelni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wydawnictwa takie jak Bydgoszcz Informuje, a wcześniej i Kurier Ratuszowy, są elementem kampanii promocyjnej Ratusza i nie mają nic wspólnego z wolnym i niezależnym dziennikarstwem. Wręcz przeciwnie, należy je uznać za element prowadzenia kampanii wyborczej przed zbliżającym się “maratonem” - pisze bydgoski okręg Partii Razem w swoim stanowisku. Razem tworzy obóz opozycji demokratycznej, ma też swoich przedstawicieli w Sejmie.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 31 styczeń 2023 12:54

Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

Opublikowano w Regionalne

Pasażer nie odpowiada za brak biletu, jeżeli nie mógł go kupić z powodu awarii biletomatu – wynika z cytowanego przez prawo.pl wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Sąd stwierdził również, że argumentem nie jest możliwość zakupu biletu w aplikacji lub papierowego w kiosku. Jest to kolejny wyrok pokazujący, że problemy techniczne terminalu sprzedającego to nie problem pasażera.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu