Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 28 styczeń 2023

Te dane to na pewno nie jest powód do zachwytu, ale jednocześnie dynamika wzrostu na poziomie 155% rok do roku pokazuje, że odbudowa rynku pasażerskiego wokół bydgoskiego lotniska po pandemii ma miejsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rok 2023 w Kruszwicy jest szczególny, za sprawą 600. rocznicy nadania praw miejskich (choć najprawdopodobniej te prawa uzyskała już ponad 100 lat wcześniej, ale z uwagi na zagubione dokumenty przyjmuje się 1423 rok)., z tej okazji w piątek 27 stycznia Poczta Polska wypuściła do obiegu 5 mln znaczków o wartości nominalnej 60 groszy (co jest nawiązaniem do jubileuszu).

Opublikowano w Kruszwica

Spore niezadowolenie na Osowej Górze wywołały nowe stawki opłat za ogrzewanie, w innych częściach Bydgoszczy podwyżki też mają być, ale mniejsze – główna przyczyna to rosnące ceny miału węglowego oraz nie bez wpływu jest też podwyżka podatku VAT. W minionym tygodniu Sejm w trybie wręcz ekspresowym uchwalił ustawy, które miałyby ograniczyć podwyżki dla mieszkańców. KPEC chce na czas procesu legislacyjnego odroczyć część kosztów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka dni temu w mediach jako ciekawostka pojawiła się informacja o Włoszce Giusepinnie Giuliano, która pracuje jako woźna w jednym z mediolańskich liceów. Sama mieszka w Neapolu oddalonego o prawie 800 km, skąd dojeżdża codziennie szybką koleją. Jak się okazuje takich ludzi jest więcej, po włoskiej publikacji Wirtualna Polska wspomniała o bydgoszczance Agnieszce, która również prawie codziennie dojeżdża.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

    Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

  • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

    Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu