Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 17 styczeń 2023

W poniedziałek na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz I na Jachcicach miało miejsce symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję, która ma być pierwszym krokiem w odejściu bydgoskich elektrociepłowni od węgla. Paliwo gazowe, które co prawda nie jest uznawane za w pełni ekologiczne, Komisja Europejska traktuje jako paliwo przejściowe w ramach realizacji zielonej transformacji. Inwestycja ma się zakończyć do połowy bieżącego roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rok 2023 jeżeli chodzi o środki europejskie jest szczególny, bowiem do jego końca musimy wydatkować środki z kończącej się wieloletniej perspektywy finansowej UE 2014-2020 (z realnym rozliczeniem do końca 2023 roku). Kujawsko-pomorskie ma jeszcze sporo niewydatkowanej alokacji zatem będą to intensywne wydatki. Z drugiej strony w praktyce rozpocznie się wydatkowanie środków z nowej perspektywy 2021-2027 (z realnym rozliczeniem do końca 2030 roku). W tej publikacji postaramy się wyjaśnić najważniejsze kwestie.

Opublikowano w Regionalne

Decyzją Rady Powiatu rok 2023 będzie tematycznie poświęcony w powiecie inowrocławskim postaci gen. Władysława Sikorskiego - jeszcze przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości tworzył w Galicji polskie siły zbrojne, później był oficerem w wojnie polsko-bolszewickiej; w wolnej Polsce był przez kilka miesięcy premierem i ministrem spraw zagranicznych; podczas II wojny światowej przez prawie 4 lata był premierem polskiego rządu na uchodźstwie. Generał Sikorski zginął w katastrofie lotniczej na Gibraltarze, która do dzisiaj budzi emocje.

Opublikowano w Inowrocław

W 2021 roku formalnie zakończyła się procedura likwidacyjna Zachemu – mówimy o postępowaniu upadłościowym prowadzonym przez syndyka. Prawnie Zachem zniknął z KRS, z tego też powodu Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w grudniu uznała, że postępowanie szkodowe trzeba umorzyć, bo formalnie sprawca szkody nie istnieje. Takim kierunkiem działania zbulwersowany jest Rzecznik Praw Obywatelskich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pomysł budowy nowej kali na kompleksie Zawiszy pojawił się po sukcesach bydgoskich lekkoatletów na arenie międzynarodowej w zawodach halowych. Były dobre wyniki, ale w Bydgoszczy brakowało infrastruktury do trenowania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem słyszeliśmy, że ratusz nie wyklucza nawet całkowitego sprywatyzowani przewozów autobusów w Bydgoszczy, bo prywatni przewoźnicy są tańsi od MZK – a jak są tańsi to dlaczego budżet miasta ma dopłacać więcej. Co istotniejsze – jak podkreślał prezydent Bruski, pomimo bycia tańszymi te firmy generują zysk, a nie stratę jak MZK. Wynikać ma to przede wszystkim z lepszej organizacji pracy. Jak się przyjrzy jednak kulisom wydawania ,,Bydgoszcz Informuje” to zobaczymy elementy, na które prywatne media sobie już nie mogą pozwolić z powodów ekonomicznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu