Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 16 styczeń 2023

W poniedziałek nastąpiło otwarcie w ofert w przetargu na zaprojektowanie przebiegu nowej linii tramwajowej od ronda Kujawskiego, przez ulicę Solskiego, Piękną do Szubińskiej, a stąd do Placu Poznańskiej i wzdłuż Kruszwickiej do ronda Grunwaldzkiego. Ma być to pierwszy etap w kierunku rozbudowy komunikacji tramwajowej w tej części miasta. Ratusz liczy na pozyskanie dofinansowania unijnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obecnie egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B kosztuje 140 zł za podejście, Związek Województw RP rekomenduje podniesienie tej ceny do 250 zł. O cenach egzaminów w poszczególnych województwach decydować mają Sejmiki Województw, ale wydaje się niemal przesądzone, że taki będzie poziom podwyżki. Ta informacja jest zatem motywacją, aby się pośpieszyć ze zdawaniem, póki można to zrobić taniej.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek Senat RP przyjął stanowisko wobec ustawy budżetowej na 2023 rok, którą jeszcze przed końcem roku uchwalił Sejm RP. Senat w swoich poprawkach chce ograniczyć budżet mediów publicznych o 2,7 mld zł, zamiast tego zwiększyć o 6,5 mld zł wydatki na NFZ, w tym 2 mld zł na leczenie chorób nowotworowych. W tym projekcie mamy też dwie poprawki lokalne.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 16 styczeń 2023 12:34

Sprawa uderzenia posłanki przez policjanta umorzona

Na początku 2021 roku podczas manifestacji zwolenników aborcji eugenicznej interweniowała policja, próbując uniemożliwić protestującym wejście na Rondo Jagiellonów. Policjanci utrzymywali, że z uwagi na obostrzenia epidemiczne tego typu zgromadzenia nie mogą się odbyć. Interweniować próbowała wówczas posłanka Iwona Kozłowska, którą jak nagrała nasza kamera, popycha policjant, posłanka twierdzi, że została uderzona też w twarz. Prawie dwa lata trwało wyjaśnianie tej sprawy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę część programu ,,Punkt wyjścia” w TVP Bydgoszcz została poświęcona wydawanemu przez ratusz medium ,,Bydgoszcz Informuje” i zagrożeniom dla lokalnej demokracji jakie z tego wynikają. W dyskusji udział wzięli: Łukasz Religa (Portal Kujawski), Marcin Habel (Polska Press) oraz Michał Jędryka (Radio PiK).

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 16 styczeń 2023 11:57

Bydgoskie media w sytuacji bez wyboru

W ostatnim czasie bydgoskie media publikują krytyczne wobec ratuszowego medium ,,Bydgoszcz Informuje” publikacje, stawką tej batalii jest to, czy w Bydgoszczy uchowa się jeszcze wolne dziennikarstwo, czy bydgoszczanie będą skazani jedynie na przekazy jednostronne. Publikacje wskazujące na zagrożenia jakie wynikają z ,,Bydgoszcz Informuje” publikowali oprócz Portalu Kujawskiego także: Gazeta Wyborcza, Express Bydgoski, Gazeta Pomorska, czy lokalna telewizja. Bydgoskie media stanęły jednak w sytuacji bez wyboru.

Opublikowano w Bydgoszcz

Strajki pracowników kolei i brytyjskiej służby zdrowia czy znaczące podwyżki podatków na Wyspach mogłyby nigdy nie dojść do skutku, gdyby nie brexit – wyliczyli analitycy londyńskiego think tanku Centre for European Reform, według których jeśli Wielka Brytania pozostałaby w strukturach UE, jej PKB w czerwcu 2022 roku byłby wyższy o 5,5 proc., czyli 33 mld funtów. Eksperci wskazują, że brexit mocno uderzył też w brytyjski rynek pracy – tamtejsi pracodawcy nie wiedzą, gdzie szukać pracowników, a Brytyjczycy powoli zaczynają odczuwać skutki tego ruchu na własnej skórze, podczas codziennych zakupów.

Opublikowano w Magazyn

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o podwyżce cen biletów w PKP Intercity na pociągi z Bydgoszczy – o ile oficjalne komunikaty mówią, że w skali kraju podwyżka wyniosła ok. 12%, to na najważniejszych dla Bydgoszczy kierunkach jest to około 25%. Chcąc kupić z dnia na dzień bilet do Warszawy musimy się liczyć z wydatkiem na poziomie 75 zł, do Poznania i Gdyni poniżej 50 zł też będzie trudno pojechać. Tymczasem w Czechach podróż z Pragi do Budapesztu kosztuje o 15 zł więcej niż z Bydgoszczy do Warszawy, choć odległość ponad dwukrotnie większa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu