Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 11 styczeń 2023

27 grudnia kierownik Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach rozstrzygnął konkurs na stanowisko urzędnicze ds. organizacyjnych. Zatrudniony został na to stanowisko radny Sławomir Ossowski. Nie narusza to ustawy tzw. antykorupcyjnej, ale jest to kwestia, która powinna być wyborcom znana. Radny Ossowski twierdzi, że formalnie jeszczenie nie został zatrudniony - faktem jest natomiast bezspornym, że na to stanowisko aplikował i konkurs wygrał.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kwietnia Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy w bliskiej współpracy z Urzędem Miasta prowadziło zbiórkę środków na pomoc dla miast partnerskich Bydgoszczy na Ukrainie: Czerkas i Krzemieńczuka. Dzisiaj w ukraińskich mediach ukazała się wzmianka, w której burmistrz Czerkas dziękuje Bydgoszczy i TMMB za ukazanie pomocy w wysokości 100 tys. zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Inowrocławska straż miejska podsumowała rok 2022 w zakresie walki ze smogiem – funkcjonariusze przeprowadzili 324 kontrole palenisk, które zakończyły się stwierdzeniem 72 wykroczeń. Patrząc na odsetek to lepszy wynik, niż dane prezentowane przez inowrocławskich strażników na wiosnę.

Opublikowano w Inowrocław

Obecnie około 75% miejskich linii autobusowych obsługuje należąca do Miasta Bydgoszczy spółka MZK, pozostałe około 25% do końca 2031 roku będzie obsługiwać firma Mobilis, która wygrała przetarg. Brak porozumienia co do zasad współpracy z MZK w najbliższych latach sprawia, że prezydent rozważa zmianę zasad i wybór przewoźników dla całego miasta, bez gwarantowania z góry MZK.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sporo kontrowersji wywołał nowy rozkład jazdy na regionalnej kolei, głównie za sprawą połączeń z województwem wielkopolskim, są jednak też pozytywne elementy – takim jest skomunikowanie Inowrocławia z Toruniem, ale przez Bydgoszcz – co na pierwszy rzut oka może się wydać absurdem, bo podróż tą trasą z Inowrocławia do Torunia trwa ponad dwa razy dłużej, ale jak spojrzymy szerzej to są tego korzyści, natomiast samo połączenie nie ma służyć komunikowaniu tych miast.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu