Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 30 maj 2022
wtorek, 31 maj 2022 00:14

Spór o dotacje z Polskiego Ładu

Bydgoszcz otrzyma w II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych 65 mln zł na pierwszy etap modernizacji bydgoskiej zajezdni tramwajowej, która nie jest dostosowana na dzisiaj dla nowoczesnych tramwajów. O tym jak ważna to inwestycja kilka tygodni temu mówiły władze Bydgoszczy. Uroczystego ogłoszenia rozdysponowania środków w II edycji tego programu dokonał w Warszawie premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk uczestniczył w Bydgoszczy w wojewódzkim zespole doradczym ds. rolnictwa. Wicepremier mówił o powstającej Polskiej Grupie Spożywczej, która ma wzmocnić potencjał polskiego przetwórstwa, której siedziba obecnie znajduje się w kujawsko-pomorskim, a także o zmieniającej się polityce Unii Europejskiej w kontekście Zielonego Ładu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Problem pojawił się na odcinku Toruń Zachód – Toruń Południe (węzeł autostrady A1), przetarg na ten odcinek wygrała firma NDI z Sopotu, oferując budowę tego 12 km odcinka za 300,6 mln zł. Tę ofertę firma złożyła w lipcu ubiegłego roku, GDDKiA jako najkorzystniejszą wybrało ją pod koniec stycznia. Wysoka inflacja dość szczególnie jest odczuwalna na rynku materiałów budowlanych, firma uważa, że dzisiaj nie jest wstanie zrealizować kontraktu za tę cenę.

Opublikowano w Regionalne

MPK Inowrocław wysłało do Lwowa dwa autobusy Solaris Urbino, w Inowrocławiu woziły pasażerów przez dobre 10 lat. Pojazdy mają służyć Ukraińcom w tym trudnym czasie wojny.

Opublikowano w Inowrocław

W piątek Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozstrzygnął przetarg na dostawę 10 nowoczesnych tramwajów dla Bydgoszczy, z możliwością rozszerzenia go o kolejne 36 tramwajów (dla całkowitej wymiany starych Konstali). Zamówienie podstawowe (10 tramwajów) powinno być wykonane najpóźniej do 30 listopada 2023 roku, natomiast w wersji rozszerzonej może być wykonane nawet w 2029 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2021 roku z usług Kujawsko-Pomorskiego Transportu Autobusowego, wojewódzkiej spółki zajmującej się świadczeniem przewozów skorzystało zaledwie 1,1 mln pasażerów, to bardzo mało, gdy w 2019 roku było to ok. 9,7 mln – jest to bowiem spadek o ponad 900%. Taką informację przedstawił na piątkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki, w czasie debaty nad stanem województwa.

Opublikowano w Regionalne

We wrześniu do Rady Miasta wpłynęła petycja, której autorzy domagali się zakazywania przez ratusz organizowania manifestacji na których eksponowane mogły być przez środowiska pro-life zdjęcia martwych płodów lub treści krytykujące LGBT, a w przypadku ich pojawienia się do zobowiązania Straży Miejskiej do bezwzględnego karania. Próby wprowadzenia takich zakazów podjęły już inne miasta, ale były one później uchylane przez wojewodów, również sądy wskazywały, że takie zakazy są niezgodne z polskim i europejskim prawem, w tym z Konstytucją.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu