Ster na Bydgoszcz wpisał się do kalendarza najciekawszych imprez nie tylko w Bydgoszczy, ale także w Polsce, a właściwie była to impreza miedzybarodowa, bowiem cześć uczestników przypływała z innych państw. Drugiej takiej imprezy w Polsce nie ma, za mniej więcej miesiąc odbędzie się XIII edycja Steru na Bydgoszcz.
Przełom lutego i marca przyniósł szereg wyzwań, do Polski przybyło ponad 2 miliony uchodźców z Ukrainy, ale zostali godnie przyjęci za sprawą dobroduszności Polaków oraz zaangażowania wielu wolontariuszy. W piątek 27 maja część wolontariuszy spotkała się na Zawiszy, było to symboliczne podziękowanie za ich zaangażowanie.
Dyrektywa Omnibus, która wchodzi w życie 28 maja, ma wzmocnić ochronę konsumentów przed nieuczciwymi praktykami handlowymi. Chodzi m.in. o fałszywe przeceny, kiedy sklep najpierw podwyższa ceny, by następnie je obniżyć do pierwotnego poziomu, promując ten zabieg jako znaczącą obniżkę. Producenci nie będą mogli również różnicować składu produktów na poszczególne rynki bez jasnej informacji dla konsumenta o tych praktykach. Polski projekt przepisów implementujących Omnibusa do krajowego prawa wciąż jest na etapie prac rządowych, czyli na razie w naszym kraju te zasady jeszcze nie obowiązują.
Co ma wspólnego choroba rdzeniowego zaniku mięśni (SMA) z reformą wymiaru sprawiedliwości? Zdaniem posłanki Iwony Kozłowskiej wciąż funkcjonująca Izba Dyscyplinarna kosztuję Polskę 1 mln euro kar dziennie, natomiast terapia SMA jest bardzo droga i w Polsce nie jest refundowana, zatem rodzice są zmuszani prowadzić zbiórki, na blisko 10 mln zł.
Rok 2018 w Bydgoszczy rozpoczęliśmy od wielkiej sensacji, w trakcie prac archeologicznych przy remoncie prezbiterium Katedry Bydgoskiej odnaleziono sporo kosztowności, której ktoś kilka wieków wcześniej ukrył. Na ten temat powstało kilka legend, a wieść o znalezisku przeszła przez ogólnopolskie media, pojawiło się też sporo publikacji w zagranicznych portalach. Utarł się też zwrot ,,Skarb Bydgoski”.
Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:
Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.
Aktywności atakujące Ukraińców towarzyszą nam właściwie od początku rosyjskiej agresji wobec Ukrainy, eksperci nie bez powodu wskazywali, że w ten sposób internet może być na celowniku rosyjskich służb, których interesie jest zniechęcanie społeczeństw państw zachodnich wobec pomocy dla Ukrainy, co w praktyce ułatwiłoby osiągnięcie przez rosyjskie wojska celów. Internetową aktywność antyukraińską bada Instytut Monitorowania Mediów (IMM) oraz Stowarzyszenie Demagog.