Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 26 maj 2022

Okres walki z pandemią COVID-19 pokazał rosnący opór Polaków przeciwko szczepieniom, wyszczepialność w naszym kraju jest znacznie niższa od średniej unijnej, zaliczamy się do krajów, gdzie jest ona najniższa. Swoboda działania środowisk antyszczepionkowych prowadzi do tego, że spada także wyszczepialność dzieci w obowiązkowych szczepieniach, co skutkować może powrotem chorób, które dzięki szczepieniom udało się wyeliminować.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro odbędzie się sesja Sejmiku Województwa, którą wyjątkowo postanowiono zorganizować w piątek (sejmik zazwyczaj obraduje w poniedziałki). Będzie to jedna z najważniejszych sesji w roku, bowiem Sejmik Województwa zdecyduje czy udzielić zarządowi województwa absolutorium oraz wotum zaufania.

Opublikowano w Regionalne

Wchodzimy jak na razie w sezon letni, stąd też tematy związane z ogrzewaniem budynków niespecjalnie nas dzisiaj zajmują, na jesień może pojawić się jednak poważny problem. Embargo na import rosyjskiego węgla sprawiło, że ceny tego surowca rosną, nawet mówi się o ponad trzykrotnym wzroście, do tego ponosić trzeba coraz większe opłaty emisyjne za CO2, to wszystko może przełożyć się na znaczny wzrost kosztów ciepła na zimę.

Opublikowano w Inowrocław

/Ви, напевно, не раз чули фразу "Бидгощ - місто музики". Бидгощські школи випустили безліч видатних музикантів, а Бидгощська філармонія славиться особливою якістю звучання. Бидгощ також відомий тим, що є одним із найзеленіших міст Європи. Поєднання двох цих елементів дає нам ідеальну суміш та робить місто більш привабливим для туристів та комфортнішим для своїх жителів. Територія парку Яна Кохановського біля Поморської філармонії – чудове місце для відпочинку всією родиною.

W temacie rozbudowy Opery Nova pojawiło się wiele wizualizacji, które po sieci krążą od kilku już lat, ale wciąż przesuwa się termin rozpoczęcia rzeczywistej inwestycji, a czas powoli zaczyna się kończyć, bowiem ważność wydanego w 2019 roku pozwolenia na budowę wygaśnie 5 listopada. Zgodnie z przepisami do tego dnia plac budowy powinien przejąć wykonawca, najpierw trzeba go jednak wyłonić w przetargu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie każdy bohater nosi pelerynę – to hasło jakie towarzyszy kampanii Fundacji Teraz, podkreślające rolę kobiet samotnie wychowujących dzieci. Samotnych mam, które stanęły przed szczególnie trudnym zadaniem. Fundacja tworzy sieć Klubów Super Kobiet, pierwsze powstały w Wągrowcu i w Bydgoszczy. Na dzisiejszy Dzień Matki powstał specjalny film, którego bohaterem są oczywiście matki.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 26 maj 2022 06:43

PESA w Davos

W niedzielę w szwajcarskim Davos rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne, to jedno z najbardziej prestiżowych tego typu forów w Europie. Na czele polskiej delegacji stoi prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Do Davos pojechali też przedstawiciele bydgoskiej PESA.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu