Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 26 maj 2022

Okres walki z pandemią COVID-19 pokazał rosnący opór Polaków przeciwko szczepieniom, wyszczepialność w naszym kraju jest znacznie niższa od średniej unijnej, zaliczamy się do krajów, gdzie jest ona najniższa. Swoboda działania środowisk antyszczepionkowych prowadzi do tego, że spada także wyszczepialność dzieci w obowiązkowych szczepieniach, co skutkować może powrotem chorób, które dzięki szczepieniom udało się wyeliminować.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro odbędzie się sesja Sejmiku Województwa, którą wyjątkowo postanowiono zorganizować w piątek (sejmik zazwyczaj obraduje w poniedziałki). Będzie to jedna z najważniejszych sesji w roku, bowiem Sejmik Województwa zdecyduje czy udzielić zarządowi województwa absolutorium oraz wotum zaufania.

Opublikowano w Regionalne

Wchodzimy jak na razie w sezon letni, stąd też tematy związane z ogrzewaniem budynków niespecjalnie nas dzisiaj zajmują, na jesień może pojawić się jednak poważny problem. Embargo na import rosyjskiego węgla sprawiło, że ceny tego surowca rosną, nawet mówi się o ponad trzykrotnym wzroście, do tego ponosić trzeba coraz większe opłaty emisyjne za CO2, to wszystko może przełożyć się na znaczny wzrost kosztów ciepła na zimę.

Opublikowano w Inowrocław

/Ви, напевно, не раз чули фразу "Бидгощ - місто музики". Бидгощські школи випустили безліч видатних музикантів, а Бидгощська філармонія славиться особливою якістю звучання. Бидгощ також відомий тим, що є одним із найзеленіших міст Європи. Поєднання двох цих елементів дає нам ідеальну суміш та робить місто більш привабливим для туристів та комфортнішим для своїх жителів. Територія парку Яна Кохановського біля Поморської філармонії – чудове місце для відпочинку всією родиною.

W temacie rozbudowy Opery Nova pojawiło się wiele wizualizacji, które po sieci krążą od kilku już lat, ale wciąż przesuwa się termin rozpoczęcia rzeczywistej inwestycji, a czas powoli zaczyna się kończyć, bowiem ważność wydanego w 2019 roku pozwolenia na budowę wygaśnie 5 listopada. Zgodnie z przepisami do tego dnia plac budowy powinien przejąć wykonawca, najpierw trzeba go jednak wyłonić w przetargu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie każdy bohater nosi pelerynę – to hasło jakie towarzyszy kampanii Fundacji Teraz, podkreślające rolę kobiet samotnie wychowujących dzieci. Samotnych mam, które stanęły przed szczególnie trudnym zadaniem. Fundacja tworzy sieć Klubów Super Kobiet, pierwsze powstały w Wągrowcu i w Bydgoszczy. Na dzisiejszy Dzień Matki powstał specjalny film, którego bohaterem są oczywiście matki.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 26 maj 2022 06:43

PESA w Davos

W niedzielę w szwajcarskim Davos rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne, to jedno z najbardziej prestiżowych tego typu forów w Europie. Na czele polskiej delegacji stoi prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Do Davos pojechali też przedstawiciele bydgoskiej PESA.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
  • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

    Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

  • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

    Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu