Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 24 maj 2022

Ostatnie dwa lata były trudne dla branży turystycznej właściwie na całym świecie, przed tygodniem opublikowaliśmy raport o gościach zagranicznych w 2021 roku, z którego wynika, że w stosunku do 2019 roku ruch turystyczny znacznie spadł. Maj bieżącego roku, który jeszcze się nie skończył, daje nadzieję, że rok 2022 pozwoli nam się odbić i zbliżyć do poziomu z 2019 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek 24 maja rozpoczął się tegoroczny egzamin ósmoklasisty, warto wspomnieć, że dzień wcześniej formalnie zakończył się podstawowy termin tegorocznych matur. W województwie kujawsko-pomorskim do tego egzaminu przystąpiło 27.057 uczniów z 664 szkół. Wczoraj ósmoklasiści zmagali się z językiem polskim, dzisiaj przypada część matematyczna, natomiast w czwartek ósmoklasiści zdawać będą język obcy nowożytny.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 24 maj 2022 23:00

Jak osłonić taras od sąsiadów?

Posiadacze tarasów czy balkonów doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wielkim wyzwaniem jest optymalne zagospodarowanie tej przestrzeni. Dla wielu osób niezwykle istotne jest ponadto zachowanie jak najwyższego poziomu prywatności. Na szczęście, istnieją sprawdzone sposoby na osłonięcie tarasu czy balkonu od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Jak to zrobić i na co zwrócić przy tym szczególną uwagę?

Opublikowano w Polecane

W niedzielę na inowrocławską giełdę udali się funkcjonariusze policji, w trakcie kontroli natrafili na stoisko prowadzone przez cudzoziemca, na którym pojawiło się podejrzenie handlu podrabianą odzieżą. Chodziło o podszywanie się pod wyroby znanych marek.

Opublikowano w Inowrocław

- Дякую Бидгощ, - сказав президент Володимир Зеленський в українському парламенті в неділю. Бидгощ був згаданий поряд з багатьма іншими польськими містами, але сама поява нашого міста в промові президента України є знаковою. Так само, як і все засідання Верховної Ради України за участю президента Польщі Анджея Дуди, можна сприймати, як знакову подію. Промови обох президентів були сповнені символізмом, вказували на необхідність політичного зближення між українцями та поляками. Президент Володимир Зеленський скористався цією можливістю, щоб подякувати полякам за допомогу його співвітчизникам.

Nie można wykluczyć, że rok 2022 Bydgoszcz zakończy z deficytem operacyjnym, czyli wydatki bieżące będą wyższe od dochodów. Byłaby to sytuacja o tyle trudna, że w przypadku deficytu w wydatkach bieżących ciężko nawet planować inwestycje, które niosłyby jeszcze większy budżet. O tym, że sytuacja jest trudna przyznał na dzisiejszej konferencji prasowej skarbnik miasta Piotr Tomaszewski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mosty biegnące wzdłuż ulicy Armii Krajowej, którym od kilku tygodni decyzją Rady Miasta patronuje legendarny kurier Powstania Warszawskiego Jan Nowak Jeziorański powstały w 1984 roku, z biegiem lat ich konstrukcja ulegała degradacji, przestały też spełniać wymogi współczesnego transportu. Przed dwoma laty zakończyła się modernizacja wschodniego mostu, teraz pora wyremontować zachodni.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 24 maj 2022 08:51

Co wiemy o manewrach Defender Europe?

1 maja rozpoczęły się manewry NATO Defender Europe 2022 oraz Swift Europe, które powinny zakończyć się w czwartek. Obejmują one łącznie 9 państw, w Polsce szczególnie aktywne mają być wojska amerykańskie. Tego typu manewry odbywają się z mniejszym lub większym nasileniem niemal corocznie, w tym roku z uwagi na trwający konflikt za wschodnią granicą, ilość szczegółów jakie ujawnia wojsko opinii publicznej jest mocno ograniczona.

Opublikowano w Regionalne

W kwietniu Rada Miasta Bydgoszczy wsłuchując się w głosy bydgoskiego środowiska medycznego, negatywnie oceniła koncepcję połączenia szpitali Biziela i Jurasza w jeden. Główny argument jaki postawiono to obawa o utrudnienie dostępu do świadczeń dla pacjentów, co pogorszy zabezpieczenie zdrowotne Bydgoszczy. Jutro w tej sprawie poświęcona będzie dyskusja na sesji Rady Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • NIK wskazuje na wątpliwości w sprawie polityki kadrowej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Zatrudnianie osób bez kwalifikacji oraz pomimo

    Zatrudnianie osób bez kwalifikacji oraz pomimo nakazu wstrzymania rekrutacji jaką wydały dyrektor generalny – to główne zarzuty jakie stawia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, której podlegają wszystkie nadleśnictwa z kujawsko-pomorskiego, Najwyższa Izba Kontroli. Kontrola dotyczyła gospodarki kadrowej w latach 2018-2022 (do czerwca).

    Etykiety: Lasy Państwowe NIK
  • Afera z toruńskimi rekolekcjami

    W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

Wiadomości z regionu