Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 21 maj 2022

Fundusz alimentacyjny w swojej zasadzie wykłada należne świadczenie alimentacyjne, jeżeli osoba zobowiązana do ich płacenia się od tego obowiązku wymiguje, jednocześnie stając się dłużnikiem tego funduszu. Zgodnie z prawem 40% wyegzekwowanego długu alimentacyjnego powinno trafić do gminy, natomiast 60% do budżetu państwa. Od wielu lat jest wyraźny problem z egzekucją długów alimentacyjnych – z danych na połowę 2021 roku (z raportu NIK) wynika, że dług alimentacyjny w skali kraju wyniósł 13 mld zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lutym pojawiły się wizualizację planowanej w najbliższym czasie rewitalizacji Placu Wolności, patrząc na te propozycje można się zgodzić, że to miejsce zyska, będzie bardziej estetycznie, a sam Plac zostanie przywrócony ulicy Gdańskiej poprzez relokację budek handlowych. Temat uporządkowania pomnika jednak umarł śmiercią naturalną, bez podjęcia szerzej debaty w tej sprawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierścionek? Jest. Sukienka? Jest. Tort? Jest. A przynajmniej tak się Oli wydawało. Przed ołtarz jej się nie spieszy, a do samej instytucji małżeństwa podchodzi z dużą dozą ostrożności. Gdy jednak jej najlepsza przyjaciółka Ala w ostatniej chwili zostaje bez konsultantki ślubnej, postanawia podjąć się organizacji tego wymarzonego dnia.

Opublikowano w Magazyn

Szlabany na przejazdach kolejowych są tak skonstruowane, że wystarczy lekko puknąć i się wyłamią – Nowa blokada kosztuje tylko 36 zł – wyjaśnia Witold Nowak zastępca dyrektora bydgoskiego oddziału PKP PLK, który wprost wskazuje, że gdy może dojść do katastrofy nie należy się nawet zastanawiać i wyłamać szlaban.

Opublikowano w Regionalne

Prezydent RP Andrzej Duda pod koniec kwietnia przyznał tytuł profesora nauk humanistycznych, w dziedzinie historii Andrzejowi Zaćmińskiemu, którego kariera naukowa głównie związana była z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. To kolejne wyróżnienie w ostatnim czasie dla pracownika naukowego UKW od prezydenta Dudy. Głowa państwa przyznała tytuł profesorski także Tomaszowi Kuczurowi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

  • Polregio informuje o porozumieniu ze związkowcami. Widmo strajku wisi nad dwoma województwami

    Wczoraj poinformowaliśmy, że związki zawodowe zapowiedziały na 10 października rozpoczęcie strajku, który doprowadzi do zatrzymania pociągów Polregio w województwach warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Dzisiaj Polregio informuje nas, że doszło do zawarcia porozumienia, zatem w pozostałych województwach, w tym kujawsko-pomorskim na dzisiaj nie ma większego ryzyka, że staną pociągi.

  • Maszyniści Polregio grożą strajkiem

    Dzisiaj mija termin ultimatum jakie związki zawodowe postawiły zarządowi Polregio domagając się podniesienia płac maszynistów. Związkowcy są już po referendum w sprawie ewentualnego strajku. Gdy wiosną ubiegłego roku maszyniści wyrażali swoje niezadowolenie w naszym regionie nie kursowało wiele pociągów, choć nie zastosowano wówczas najbardziej dotkliwego rozwiązania w postaci strajku generalnego.

Wiadomości z regionu