Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 18 maj 2022
czwartek, 19 maj 2022 00:31

Przebudowa Smukalskiej w toku

Ulica Smukalska łączy Opławiec i Smukałe z osiedlem Piaski, przez ostatnie lata kojarzona była z tym, że trzeba było uważać, aby nie urwać sobie zawieszenia w samochodzie z uwagi na jej wręcz fatalny stan. W ubiegłym roku rozpoczęła się jej przebudowa, pod koniec kwietnia stan wykonania prac oszacowano na 30%.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek nie doszło do strajku generalnego i pociągi nie stanęły – w ubiegły piątek wypracowano porozumienie o podwyżkach dla kolejarzy na poziomie 400 zł od stycznia 2022 roku (za pierwsze pięć miesięcy otrzymają wyrównanie) i o kolejne 300 zł od nowego roku. Ruch kolejowy odbywa się normalnie, ale z czegoś te podwyżki będzie trzeba sfinansować, niemal pewne jest, że ceny biletów pójdą w górę.

Opublikowano w Regionalne

Temat kąpieli kota jak żaden inny dzieli miłośników kotów. Czy kąpanie kotów naprawdę jest konieczne, czy to jedynie nasz sposób na uczłowieczanie pupila na siłę? Jak często kąpać, jaki szampon dla kota wybrać, czy zwykły szampon dla ludzi będzie odpowiedni?

Opublikowano w Polecane

W marcu 2020 roku, gdy do Polski przyszła światowa pandemia COVID-19, w Bydgoszczy rozpoczęły się prace nad prototypem respiratora, który mógłby trafić do masowej produkcji. W Polsce do tej pory przemysł respiratorowy się nie rozwinął, Europa kupuje tego typu urządzenia głównie ze Stanów Zjednoczonych i z Azji. Obecnie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prowadzone są testy na zwierzętach, po których bydgoski respirator mógłby trafić do masowej produkcji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Straż Miejska otrzymuje rocznie około tysiąca zgłoszeń o dzikich wysypiskach, ich usuwanie, jeżeli nie uda się ustalić sprawcy, zleca się specjalistycznym firmom, a to generuje koszty. Zastępca prezydenta Michał Sztybel zapowiada, że teraz śmiecący muszą liczyć się z tym, że prawdopodobieństwo, że zostaną przyłapani i ukarani wzrośnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Для мене велика честь звернутися до вас.

 

Пані та панове!

 

Друзі!

 

Я розповім вам одну історію. Справді, словами «я розповім вам одну історію» починається далеко не одна історія. Але в цій набагато важливішим, ніж початок, буде її фінал. І це буде не відкритий фінал. Нарешті він може поставити крапку в битві, яка триває понад сто років.

W ramach rządowego programu Polski Ład rozdysponowano kwotę 240 mln zł pomiędzy polskie miasta uzdrowiskowe. Taki status posiada 49 gmin w Polsce, w tym Inowrocław. Do jednej gminy może trafić maksymalnie 5 mln zł. Taką kwotę też uzyska Inowrocław na rozwój infrastruktury sportowej i kulturalnej.

Opublikowano w Inowrocław

Szybko rozprzestrzeniający się ostatnio Omikron nie wyeliminował Delty, dominującego wcześniej wariantu SARS-CoV-2. Izraelscy badacze twierdzą, że może on powrócić, napędzając kolejny wzrost zakażeń już latem. Podkreślają, że pandemia COVID-19 nie przeminęła.

Opublikowano w Regionalne

Z końcem marca skończyły się bezpłatne przejazdy bydgoską komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy – na marcowej sesji Rady Miasta wydawało się, że jest wola, aby to udogodnienie przedłużyć. Radnych na tamtej sesji zajął bardziej inny temat – debatowanie, czy radny Frelichowski może nazywać protestujące kobiety ,,żmijami” i czy radni mają prawo go za to skarcić. Ten temat tak pochłonął radnych, że już tuż po obradach składano zdania odrębne do protokołu obrad.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

  • Polregio informuje o porozumieniu ze związkowcami. Widmo strajku wisi nad dwoma województwami

    Wczoraj poinformowaliśmy, że związki zawodowe zapowiedziały na 10 października rozpoczęcie strajku, który doprowadzi do zatrzymania pociągów Polregio w województwach warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Dzisiaj Polregio informuje nas, że doszło do zawarcia porozumienia, zatem w pozostałych województwach, w tym kujawsko-pomorskim na dzisiaj nie ma większego ryzyka, że staną pociągi.

  • Maszyniści Polregio grożą strajkiem

    Dzisiaj mija termin ultimatum jakie związki zawodowe postawiły zarządowi Polregio domagając się podniesienia płac maszynistów. Związkowcy są już po referendum w sprawie ewentualnego strajku. Gdy wiosną ubiegłego roku maszyniści wyrażali swoje niezadowolenie w naszym regionie nie kursowało wiele pociągów, choć nie zastosowano wówczas najbardziej dotkliwego rozwiązania w postaci strajku generalnego.

Wiadomości z regionu