Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 17 maj 2022

W sierpniu 2020 roku przez Białoruś przeszła fala protestów w związku ze sfałszowanymi wyborami prezydenckimi, które utrzymały władzę Aleksandra Łukaszenki. W tamtym okresie przez media przeszło nagranie jak podczas gospodarskiej wizyty w Mińskiej Fabryki Ciągników Kołowych pojawiły się głosy niezadowolenia niektórych pracowników oraz jak Łukaszenka groził jednemu z pracowników Andrejowi. Jego historia okazuje się bardzo ciekawa.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 17 maj 2022 17:25

Św. Barbara pojawi się nad Brdą

W latach 30. był pomysł usadowienia rzeźby patronki m.in. szyprów, sterników i górników św. Barbary, na wyspie jej imienia nieopodal bydgoskiej Katedry. Planowano także budowę świetlnej iluminacji. Ten plan zrealizowany będzie dopiero po blisko stu latach. Zakończyły się już prace koncepcyjne nad nowym zagospodarowaniem wyspy św. Barbary.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatnie trzy miesiące uderzały po kieszeniach wszystkich kierowców, ale w gorszej sytuacji znajdowali się użytkownicy silników diesla, bowiem właściwie ceny detaliczne za litr paliwa nie spadały poniżej 7 zł, w przypadku benzyny PB95 udawało się stan poniżej 7 zł na litrze utrzymać. Ostatnie dni pokazują jednak, że tendencja się odwróciła.

Opublikowano w Regionalne

Wojewódzki Konserwator Zabytków do rejestru zabytków wpisał znajdujący się na zbiegu ulic Staszica i Markwarta Pomnik Czynu Społecznego, nazywany w ostatnich latach też Pomnikiem Tysiąclecia. To charakterystyczny trójnóg stworzony przez Stanisława Lejkowskiego w stylu brutalizmu. Latem ubiegłego roku władze Bydgoszczy chciały go rozebrać z uwagi na zły stan techniczny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Duże miasta notują rekordowo niskie bezrobocie, w Bydgoszczy stopa bezrobocia jest niższa niż 2,3%, średnie bezrobocie dla kraju niewiele przekracza 5%. Stąd też bezrobocie przekraczające w powiecie inowrocławskim 12%, to poważne odbicie od tendencji. W powiecie inowrocławskim bezrobocie jest ponad dwukrotnie większe niż wynika to ze średniej dla Polski.

Opublikowano w Inowrocław

– Około 30 proc. wszystkich uchodźców wstępnie deklaruje chęć pozostania w Polsce na najbliższe trzy lata. Niektórzy po prostu nie mają dokąd wracać – mówi Artem Zozulia, prezes zarządu Fundacji Ukraina. Jak podkreśla, organizacje pozarządowe nie są w stanie dalej same dźwigać organizacyjnego i finansowego ciężaru, jaki wiąże się z pomocą ukraińskim uchodźcom. Potrzebne im są wsparcie i długofalowe plany działań pomocowych, m.in. w zakresie integracji w Polsce, rozpoczęciu pracy zarobkowej czy znalezieniu pomocy psychologicznej. Nieoceniony okazał się wkład ze strony biznesu. – Teraz wiadomo już, że przed nami jeszcze miesiące, jeśli nie lata tej nadzwyczajnej sytuacji. Dlatego musimy zacząć pomagać w innym trybie. Teraz jest czas na długofalowe działania systemowe – podkreśla Grzegorz Rudno-Rudziński, partner zarządzający Unity Group i ekspert ITCorner.

Opublikowano w Regionalne

W 2021 roku 13,7 tys. zagranicznych turystów skorzystało na terenie Bydgoszczy 59,3 tys. noclegów. Jest to bardzo niewielki wzrost w stosunku do 2020 roku, ale stanowi jedynie około 43% liczby turystów, których gościliśmy w 2019 roku – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Najchętniej odwiedzające Bydgoszcz nacje to Niemcy i Ukraińcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu