Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 15 maj 2022

16 maja zniesiony zostaje stan epidemii w Polsce, zastępuje go stan zagrożenia epidemicznego - wynika z rozporządzenie ministra zdrowia w tej sprawie opublikowano w Dzienniku Ustaw.

Opublikowano w Regionalne

Memoriał Wiesława Czapiewskiego to dzisiaj najważniejsza wielobojowa impreza lekkoatletyczna w Polsce, zaliczana przez światową federację do zawodów rangi gold. Wiesław Czapiewski jako trener związany był z Bydgoszczą i z Zawiszą, naturalne zatem jest organizowanie memoriału jego imienia w Bydgoszczy. To kolejna duża impreza lekkoatletyczna w rocznym kalendarzu w Bydgoszczy.

Opublikowano w Sport

Sejm uchwalił, że od 1 lipca podatek dochodowy PIT spadnie z 17% do 12% (projekt teraz będzie opiniowany przez Senat), co powinno przełożyć na to, że wynagrodzenia Polaków powinny wzrosnąć, bowiem mniejsza część będzie odprowadza na podatek. Wpływy z PIT to poważne źródło dochodów gmin i powiatów, stąd też samorządowcy patrzą z niepokojem na wszelkie zmiany w podatku dochodowym. Przyglądamy się temu zagadnieniu bliżej z perspektywy Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

 

Eksperci wskazują, że zanieczyszczonym powietrzem oddycha ponad 90 proc. ludzi na całym świecie, a ok. 3 mln osób rocznie z tego powodu umiera. Z badań wynika, że smog może się również przyczyniać do wzrostu zachorowań na cukrzycę typu 2, bo powoduje oporność na insulinę. Zagrożenie jest już zauważalne nawet przy niewielkich stężeniach, uznawanych obecnie za bezpieczne przez WHO. Pyły zawieszone PM2.5 powodują jednak stany zapalne w naczyniach krwionośnych i podnoszą poziom cukru.

Opublikowano w Regionalne

Będący w czasie II wojny światowej premierem Wielkiej Brytanii Winston Churchill w Polsce jest odbierany dość kontrowersyjnie – w końcu gdy zaczynała się wojna Polacy byli kluczowym sojusznikiem Wielkiej Brytanii, a skończyli w sowieckiej strefie wpływów za co wiele osób ma żal do Churchilla i Roosevelta. W 2014 roku pytany przez tygodnik ,,Polityka” o stosunek Polaków do Churchilla, brytyjski historyk, który nie dawno przyjął też polskie obywatelstwo, Norman Davies stwierdza, że Polacy Churchilla nie rozumieją. Brytyjskiego premiera może pomóc zrozumieć nam wydana w tym roku dość gruba jego biografia autorstwa Niny Smolar.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Listopad 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

  • Nowa Szóstka Wyborcza Portalu Kujawskiego

    Podobnie jak przed czterema laty chcemy zaproponować kandydatom poparcie wypracowanych przez nas sześciu postulatów, jako swego rodzaju kontraktu wyborczego ponad podziałami politycznymi. Zachęcamy kandydatów do zainteresowania się nimi i rozważenia ich poparcia, my na pewno będziemy natomiast ich z tego rozliczać.

  • Kobiety nie są równie ważne jak mężczyźni (Ranking feminizacji list wyborczych)

    Równouprawnienie – to dość popularny slogan polityczny, w szczególności po lewej stronie sceny politycznej, ale jak spojrzymy na reprezentację okręgu bydgoskiego w Sejmie, to panie stanowią zaledwie 25% stanu osobowego posłów. Jak spojrzymy na listy wyborcze – żadna z kobiet nie jest liderką listy!

Wiadomości z regionu