Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 13 maj 2022

W czwartek wieczorem na Fan Page Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ukazało się zaproszenie na szkolenia ,,jak lepiej pomagać Ukraińcom”. Kilku działaczy NGO zwróciło nam uwagę, że wprowadza to trochę w błąd jakby to było szkolenie organizowane pod egidą Miasta w ramach BCOPW, mało kto zauważa logotyp organizatora fundacji Będziem Polakami, którą tworzą aktywni politycy, którzy wspierali sojuszników Władymira Putina.

Opublikowano w Bydgoszcz

W drugiej połowie kwietnia na kolei mieliśmy spory chaos, gdy w tylko w kujawsko-pomorskim były dni, w których odwołano nawet ponad 30 pociągów Polregio. Od maja w naszym województwie właściwie problemów nie ma, choć w powietrzu wisi widmo zapowiedzianego strajku generalnego na 16 maja. A to już najbliższy poniedziałek.

Opublikowano w Regionalne

Czterech zawodników pozostało w walce o tytuł mistrza Polski w szachach. Turniej rozpoczął się w poniedziałek w Kruszwicy, jako wydarzenie wpisujące się w obchodzoną w tym roku rocznicę 600. lecia nadania praw miejskich temu miastu. Równolegle w Kruszwicy odbywają się też Mistrzostwa Polski w Szachach kobiet.

Opublikowano w Sport

Запрошуємо вас на черговий епізод серії "Пізнай Бидгощ", де цього разу ми хочемо запросити вас до Білого Зерносховища на Млиновому острові (Białego Spichrza na Wyspie Młyńskiej), в якому знаходяться різноманітні археологічні експонати. Завітати до цього місця варто ще й тому, що по четвергах вхід для українських біженців безкоштовний, а в інші дні колекцію можна подивитися за символічну оплату – 1 злотий.

Ponad 2 miliony ludzi zmarło na Covid-19 w Europie od początku pandemii - poinformowała w czwartek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Opublikowano w Regionalne

Dzień po drugiej rozprawie w sprawie przeciwko Wojciechowi O., dzisiaj sąd zdecydował o uchyleniu jego tymczasowego aresztowania. Nie oznacza to jednak uniewinnienia, bowiem za grożenie śmiercią parlamentarzystom na bydgoskim Starym Rynku grozi mu kara 8 lat więzienia. Zmieniono mu jedynie środek zapobiegawczy na bardziej łagodny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Co roku bydgoski samorząd przyznaje dotacje na remonty konserwatorskie obiektów wpisanych do rejestru zabytków. W 2022 roku zgodnie z decyzją Rady Miasta z kwietnia suma przyznanych dotacji wyniesie 0,5 mln zł. Dla porównania w roku ubiegłym dotacje konserwatorskie przekroczyły 1,3 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu