Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 12 maj 2022

Jutro – 14 maja – odbędzie się kolejna Europejska Noc Muzeów, tym razem według starego sprawdzonego sposobu, w ramach którego będziemy mogli przez cały sobotni wieczór  odwiedzać ekspozycje muzealne (w większości wypadków bezpłatnie, Muzeum Okręgowe pobiera symboliczne 1 zł). To takie otwarcie się muzealników na mieszkańców. Ostatnie dwa lata taka formuła nie była możliwa, z powodu pandemii COVID-19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rynek pojazdów napędzanych ogniwami wodorowymi w ciągu kilku lat zwiększy przychody niemal czterdziestokrotnie – przewidują analitycy Market Research Future. Na razie czynnikiem ograniczającym rozwój napędów opartych na tym paliwie jest stosunkowo wysoki koszt wytworzenia go w zeroemisyjnym procesie i brak odpowiedniej infrastruktury do tankowania. Pierwszą taką stację w tym roku w Krakowie otworzy PKN Orlen. Najbliższe lata przyniosą jednak coraz większe zainteresowanie inwestycjami w ten obszar rynku paliw, co przyczyni się do obniżenia kosztów produkcji zielonego wodoru. Wysokie ceny tradycyjnych paliw sprawiają, że ten proces może przyspieszać.

Opublikowano w Magazyn

W dniach 14-15 maja na stadionie Zawiszy odbędzie się I Memoriał Wiesława Czapiewskiego, będący z jednej strony wyrazem hołdu dla tego związanego z Zawiszą trenera wieloboistów, ale też najważniejszą imprezą dla wieloboistów w Polsce. Memoriał już w I edycji został uznany przez światową federację IAAF jako impreza rangi gold, prawie najwyższej. Organizatorzy postanowili zrezygnować z biletów w pierwszej edycji, zatem w sobotę i niedzielę można oglądać sportowców bezpłatnie.

Opublikowano w Sport
Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadził nasadzenia kwiatów przy inowrocławskich ulicach – skrzyżowanie al. Ratuszowej z ul. Solankową, w pobliżu budynku Sądu Rejonowego przy ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza, przy rondzie Solidarności oraz na terenie bazy Zarządu Dróg Powiatowych przy ul. Poznańskiej.
Opublikowano w Inowrocław

Після дворічної перерви повертається Європейська ніч музеїв – фестиваль музейних робітників, головна мета яких - наблизити колекції музейних експонатів до мешканців міста. У цей день ви зможете безкоштовно відвідати будь -який музей, а ще, працівники музею приготували для всіх відвідувачів спеціальні заходи та конкурси.

W styczniu na wiecu odbywającym się na płycie Starego Rynku Wojciech O. publicznie zapowiedział, że będzie zabijał posłów, którzy zagłosują za zaostrzeniem restrykcji epidemicznych – wówczas Sejm miał zająć się ustawą, która pozwoliłaby pracodawcy uzyskać informacje, którzy jego pracownicy są zaszczepieni. Patostreamera kilka dni później zatrzymała policja, w ubiegłym tygodniu rozpoczął się jego proces.

Opublikowano w Bydgoszcz

Według opinii wyrażanych przez bydgoszczan w konsultacjach społecznych, rewitalizacja terenów nad wodą powinna być priorytetem. Na dniach ruszyć ma rewitalizacja kolejnego odcinka bulwarów nad Brdą – od mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Ratusz podpisał umowę z wykonawcą.

Opublikowano w Bydgoszcz

PKN Orlen podsumował I kwartał 2022 roku, w którym osiągnął zysk na poziomie 2,8 mld zł, to 1 mld zł więcej niż przed rokiem, przy wzroście sprzedaży o tylko 15%. Nie jest tajemnicą, że wpływ na tak dobre notowania Orlenu mają też wysokie ceny paliwa na stacjach. Światowe ceny ropy po rosyjskiej agresji na Ukrainę wzrosły, co jest faktem, ale też faktem jest to, że wzrosły z tego powodu marże koncernów paliwowych.

Opublikowano w Regionalne

Polskie społeczeństwo szybko się starzeje. Już w tej chwili ponad 1/4 Polaków ma powyżej 60 lat, a w ciągu kolejnych dwóch dekad odsetek osób starszych w ogóle populacji sięgnie nawet 40 proc. Tak zwane silver tsunami będzie mieć wpływ na rynek pracy, wzrost gospodarczy, ale przede wszystkim będzie ogromnym wyzwaniem dla systemu emerytalnego i służby zdrowia. Sektor medyczny będzie musiał się zmierzyć m.in. z większą częstotliwością występowania chorób przewlekłych, których ryzyko rośnie wraz z wiekiem. Przykładem jest choroba Alzheimera, z którą obecnie żyje w Polsce ok. 580 tys. osób. Jednak szacunki wskazują, że w ciągu najbliższych dwóch dekad ta liczba się podwoi i sięgnie już 1,2 mln.

Opublikowano w Regionalne

Od wielu lat za sprawą Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, maj będący miesiące maryjnym, kojarzył się w Bydgoszczy z Koncertami Maryjnymi z Różą, których geneza sięga lat 20. XX wieku. Przez ostatnie dwa lata koncerty nie odbywały się w tradycyjnej formie, z uwagi na pandemię COVID-19. W tym roku TMMB w nieco skromniejszej formule swoją inicjatywę reaktywowało.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • NIK wskazuje na wątpliwości w sprawie polityki kadrowej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Zatrudnianie osób bez kwalifikacji oraz pomimo

    Zatrudnianie osób bez kwalifikacji oraz pomimo nakazu wstrzymania rekrutacji jaką wydały dyrektor generalny – to główne zarzuty jakie stawia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, której podlegają wszystkie nadleśnictwa z kujawsko-pomorskiego, Najwyższa Izba Kontroli. Kontrola dotyczyła gospodarki kadrowej w latach 2018-2022 (do czerwca).

    Etykiety: Lasy Państwowe NIK
  • Afera z toruńskimi rekolekcjami

    W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

Wiadomości z regionu