Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 09 kwiecień 2022

We wrześniu Sąd Rejonowy w Bydgoszczy nakazał prezesowi Sądu Rejonowego w Olsztynie przywrócić do orzekania sędziego Pawła Juszczyszyna. Prezes olsztyńskiego sądu Maciej Nawacki się temu sprzeciwia, Przed kilkoma dniami bydgoski Sąd Rejonowy ponownie zajął się sprawą sędziego Juszczyszyna, tym razem orzekając o tym, że sędziego Nawackiego może czekać nawet kilkunastodniowy areszt.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,System pańszczyźniany dławił wszelkie przejawy wolności i mógł funkcjonować wyłącznie w warunkach ciągłej przemocy” - pisze w książce ,,Zniewolona Rosja” dr Borys Kierżencew z Uniwersytetu Moskiewskiego. Propagowanie rosyjskich dzieł dzisiaj, gdy Europa oburzona jest bestialstwem Rosjan w Ukrainie, kilka dni po odkryciu makabrycznych wydarzeń w Buczy, może wydawać się nie na miejscu, ale z racji pokazywania historycznej mentalności Rosjan, wydaje się to lektura na czasie.

Opublikowano w Magazyn

Завтра, 10 квітня, о 08 годині 41 хв. на знак пошани для Жертв Смоленської Катастрофи в усіх воєводствах буде увімкнено сирени із сигналом «повітряна тривога»

- Dzień symboliczny – tak mówił na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy o wizycie szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von den Leyen w Polsce, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, były premier, Donald Tusk. W jego opinii ten dzień symbolicznie pokazuje, że zmarnowano okazję, aby tę wizytę wykorzystać do uruchomienia dla Polski pieniędzy z Krajowego Programu Odbudowy, nad czym do niedawna jeszcze spekulowano.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szef MSWiA zaapelował, aby w niedzielę 10 kwietnia w całej Polsce o godzinie 8:41 zawyły syreny alarmowe, dla uczczenia 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wojewodowie, w tym wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zobowiązały samorządowców poleceniami do włączenia syren. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podczas konferencji z Donaldem Tuskiem odmówił wykonania tego polecenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gdyby nie szczepienia przeciwko COVID-19, liczba zgonów z powodu tej choroby byłaby znacznie większa, wciąż jednak dotyka nas pandemia fałszywych informacji i to się nie zmieni – ostrzega konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego prof. Jarosław Pinkas.

Opublikowano w Regionalne

Dla gości z Ukrainy centrum Bydgoszczy może wydać się atrakcyjne za sprawą czy to estetycznie zagospodarowanej Brdy na odcinku staromiejskim, czy Wyspy Młyńskiej. Jak się okazuje, Ukraińcy mogą znaleźć też w centrum Bydgoszczy kilka ukraińskich ciekawostek. Przedstawia je mieszkająca od kilku lat w Bydgoszczy Ukrainka Inna Yaremchuk.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu