Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 05 kwiecień 2022

Wiele kościołów ma charakter zabytków – co roku Sejmik Województwa przyznaje z Regionalnego Programu Operacyjnego dotację na remont obiektów zabytkowych. Pod koniec marca sejmik zatwierdził 201 dotacji na łączną kwotę ponad 1,1 mln zł. To patrząc na skalę projektów nie dużo, co też pokazuje, że wspólnoty parafialne muszą gromadzić dość spory wkład własny.

Opublikowano w Bydgoszcz

W styczniu średnia marża PKN Orlen na litrze wynosiła 20 groszy, w marcu 97 groszy (przeliczając dla kursu dolara 4,26 zł dla modelowej marży 7,2 dolara dla baryłki w styczniu i 36,2 dolarów dla baryłki w marcu). Te dane niedawno podał w serwisie inwestorskim PKN Orlen. Marzec polskim kierowcom kojarzył się z ceną diesla powyżej 7 zł na litrze, podchodzącą w pewnym momencie do 8 zł i blisko 7 zł za litr PB95.

Opublikowano w Regionalne

Do końca 2026 roku przy zakładach Ciech Soda Mątwy grupa EEW zbudować chce za 800 mln zł spalarnię, która ostatnio została okrzyknięta największą tego typu prywatną inwestycją w Polsce. Spalarnia w Mątwach spalać ma do 310 tys. ton odpadów rocznie, dla porównania instalacja ProNatury w Bydgoszczy, dla wielu uchodząca za kolosa spala 180 tys. ton rocznie.

Opublikowano w Inowrocław

Osiągnięcie klasycznej odporności stadnej wirusa SARS-CoV-2 może być niemożliwe - uważają naukowcy z USA. Jednak powszechne stosowanie obecnie dostępnych interwencji mających na celu zapobieganie i kontrolowanie COVID-19 umożliwi społeczeństwom wznowienie większości codziennych zachowań przy minimalnych zakłóceniach normalnego funkcjonowania.

Opublikowano w Magazyn
wtorek, 05 kwiecień 2022 14:49

PESA sądzi się z Bydgoszczą o miliony

W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej poznamy oferty w przetargu na zakup nawet 46 nowych tramwajów, co zakończy proces odmładzania taboru tramwajowego. Jak się okazuje ratusz jest w sporze sądowym z bydgoską firmą PESA, chodzi o opóźnioną dostawę 15 tramwajów, które zakupiono w ramach projektu budowy torowiska wzdłuż ulicy Kujawskiej. Spór dotyczy kilkudziesięciu milionów, stąd też jest o co walczyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rzadko zdarza się, aby płyta startowa lotniska służyła jako nawierzchnia do biegania. W niedzielę blisko tysiąc biegaczy wzięło udział w biegu na 5 km nazwanego ,,Odlotowa5”, po drodze startowej Portu Lotniczego Bydgoszcz. Najszybciej tą trasę przebiegł Kenijczyk Cosmas Mutuku w czasie 15:01. Udział Kenijczyka sprawił jednocześnie, że mieliśmy bieg międzynarodowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj po raz ostatni przygotowaliśmy codzienny raport o sytuacji epidemicznej w województwie – takie raporty tworzyliśmy nieprzerwalnie od marca 2020 roku. Główna przyczyna to zmiana podejścia Ministerstwa Zdrowia do COVID-19 oraz fakt, że pomimo zwiększonej liczby zakażeń wariantu Omnikron, jego śmiertelność jest znacznie mniejsza niż poprzednich wariantów. Od 1 kwietnia zmieniły się też zasady, według których nie każda osoba zakażona obejmowana musi być izolacją.

Opublikowano w Regionalne

Niedawno PKP PLK rozstrzygnęło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla odcinka linii kolejowej nr 281 Kcynia – Nakło, wraz z budową mijanki. Środki na to pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego z kończącej się perspektywy finansowej, co oznacza, że studium powinno powstać najpóźniej do jesieni przyszłego roku. Jest szansa, że być może uda się tę inwestycję sfinansować z funduszy centralnych np. KPO czy FEnIKS-a.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
wtorek, 05 kwiecień 2022 07:43

Święta Rita patronką skweru

Żyjąca na przełomie XIV i XV wieku święta Kościoła decyzją Rady Miasta została patronką skweru w Fordonie. O nadanie tej nazwy wnioskowała parafia pw. św. Łukasza, z którą graniczy wspomniany skwer. Radni głosowali niemal jednomyślnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

    Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

  • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

    Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu