Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 21 kwiecień 2022

Przed dwoma tygodniami informowaliśmy o wręcz przełomowym wyroku Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, który ukarał prezesa olsztyńskiego sądu karą 15 tys. zł grzywny, z możliwością zamienienia jej na 15 dni aresztu, jeżeli tej grzywny nie zapłaci. Stanowisko w tej sprawie zajęła Krajowa Rada Sądownicza, która oczekuje reakcji ministra Zbigniewa Ziobry, w roli Prokuratora Generalnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dopiero co zakończyły się dwa ciężkie dla polskich szpitali lata pandemii, to Polska stała się krajem frontowym, do którego uciekło ponad 2 mln uchodźców z Ukrainy. Podczas wizyty w Bydgoszczy wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ocenił jednak ,że Polacy nie mają z tego powodu do obaw.

Opublikowano w Regionalne

PKP PLK podpisały umowę z warszawską firmą Databout na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla rewitalizacji odcinka Kcynia – województwo wielkopolskie linii kolejowej nr 356 oraz modernizację odcinka Kcynia – Nakło linii nr 281 wraz z budową mijanki. Pozwolić ma to skomunikować Kcynię z Gołańczą w województwie wielkopolskim, a dalej Poznaniem w kierunku zachodnim oraz z Nakłem nad Notecią, co pozwoli uruchomić pociągi z Bydgoszczy.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 21 kwiecień 2022 16:33

Śmieci w Inowrocławiu ponownie pójdą w górę

Od czerwca inowrocławian czeka kolejna podwyżka opłat za gospodarkę odpadami komunalnymi. Na dzisiejszej zdalnej sesji Rady Miejskiej nowe stawki ustanowili radni.

Opublikowano w Inowrocław

Do tej pory z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa nie powstał żaden budynek mieszkalny. W środę radni będą decydować, czy złożą wniosek o dofinansowanie przez rząd budowy dwóch budynków przy ulicach Zygmunta Augusta i Rycerskiej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa tych mieszkań ruszy już w sierpniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczorajsze informacje ze spółki Polregio mówiły o odwołanych ponad 20 pociągach, Niestety dzisiejszy komunikat mówi już o ponad 30 połączeniach. Tak duża niepewność sprawia, że kolej stała się dość niepewnym środkiem transportu i osoby, które dojeżdżały do tej pory pociągami muszą zaczynać szukać sobie alternatyw.

Opublikowano w Regionalne

Z zapowiedzi związków zawodowych działających w Krajowej Administracji Skarbowej wynika, że od poniedziałku 25 kwietnia do 2 maja odbędzie się w Urzędach Skarbowych akcja protestacyjna. Może ona utrudnić rozliczanie się Polaków z fiskusem, na co jest czas do końca miesiąca, a wiele osób postanowiło zostawić ten obowiązek na sam koniec.

Opublikowano w Bydgoszcz

Після дворічної перерви, пов'язаної з пандемією, відбулася ювілейна міська сесія. Проте навіть на цьому засіданні, неможливо було не втекти від того, що відбувається зараз в Україні, і від думок, що ми не житимемо вічно. Внаслідок безпрецедентного кроку - радники Бидгоща вирішили нагородити найвищою нагородою – медалями Казимира Великого – українські міста Черкаси та Кременчук. Члени міської ради були одностайні у цьому рішенні.

czwartek, 21 kwiecień 2022 11:51

O tym jak będzie wyglądać Akademia Muzyczna

Na początku roku podpisano umowę na budowę nowej siedziby bydgoskiej Akademii Muzycznej, będzie to gmach na miarę sukcesów jakie odnosi ta uczelnia wydając wielkich muzyków, ale także szansa na rewitalizację obszaru pomiędzy ulicami Chodkiewicza i Kamienną. W ostatnim czasie pojawiły się nowe wizualizację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

Wiadomości z regionu