Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 kwiecień 2022

Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – 13 kwietnia 1943 roku Niemcy ujawnili bowiem masowe groby polskich oficerów. Rosja sowiecka przez kolejne kilkadziesiąt lat do tej zbrodni się nie przyznawała. Dla Polaków tragedia kwietnia 1943 roku była podwójna – z jednej strony to ponad 20 tys. bestialsko zamordowanych rodaków, z drugiej strony w interesie ówczesnych naszych sojuszników było, aby o tym temacie nie mówić.

Opublikowano w Regionalne

W pierwszym kwartale 2022 roku, czyli od stycznia do marca z usług bydgoskiego lotniska skorzystało ponad 35,5 tys. pasażerów. Tego wyniku z rokiem 2021 nie ma nawet sensu porównywać, bowiem przed rokiem funkcjonowały poważne ograniczenia w ruchu z Wielką Brytanią. Ten rok jest lepszy, ale to ponad 85 tys. w pierwszym kwartale 2019 roku, który dla bydgoskiego lotniska był najlepszy w historii, wciąż nam bardzo daleko.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zapowiadając aż 18 nowych polskich produkcji, Netflix stawia na różnorodność gatunków wśród lokalnych historii, które zaciekawią obecnych fanów i nowych widzów.

Opublikowano w Magazyn

Nie poznamy w tym tygodniu ofert w przetargu na zakup nowych tramwajów, które mogą doprowadził do całkowitego odmłodzenia bydgoskiego taboru, poprzez wymianę starych pojazdów szynowych Konstalu na nowoczesny tabor. Otwarcie ofert w przetargu najszybciej nastąpi 26 kwietnia, taki jest bowiem nowy termin otwarcia ofert.

Opublikowano w Bydgoszcz

W listopadzie 2020 roku wojewoda Mikołaj Bogdanowicz postanowił wydać zarządzenie zastępcze w sprawie zmiany nazwy ulicy Iwana Alejnikowa w Inowrocławiu na ulicę honorowego obywatela tego miasta Tadeusza Chęsego. Rada Miejska w Inowrocławiu to działanie zaskarżyła, już półtora roku trwa spór o tę ulicę, który wciąż nie został rozstrzygnięty.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 12 kwiecień 2022 13:38

Chcemy pomóc Ukraińcom poznać Bydgoszcz

Przez ostatnie tygodnie do Bydgoszczy przyjechały tysiące Ukraińców, wciąż nie mamy narzędzi, aby określić ile było ich dokładnie. Dla wielu tych osób jest to pierwsza styczność z naszym miastem. Chcąc pomóc im poznać Bydgoszcz opracowaliśmy wspólnie z Bydgoską Lokalną Organizacją Turystyczną ByLOT, krótki filmowy przewodnik.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na uruchomienie funduszy europejskich z nowej perspektywy 2021-2027 jeszcze trochę poczekamy. Nie można wykluczyć, że mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego będą musieli poczekać dłużej niż pozostałych województw – zdaniem Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych naruszono artykuł 8 Kodeksu Partnerstwa w pracach nad projektem Regionalnego Programu Operacyjnego.

Opublikowano w Regionalne

Cena baryłki ropy naftowej na światowych rynkach spadła poniżej 100 dolarów za baryłkę, dzień przed rosyjską inwazją na Ukrainę było to niecałe 95 dolarów, w skrajnym momencie cena baryłki wzrosła do prawie 130 dolarów. Powrót do ceny sprzed inwazji na światowych rynkach może dawać nadzieję, że ceny w detalu dalej będą spadać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu