Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 09 grudzień 2022

Jesteśmy tuż przed podpisaniem umowy na rozbudowę Opery Nova o czwarty krąg, jest zapewnione finansowanie, choć o zabezpieczenie środków przez marszałka województwa tak naprawdę wiele osób musiało toczyć przez lata batalie. Tymczasem w przestrzeni publicznej pojawiają się głosy – po co nam opera, lepiej wydać pieniądze na komunikację miejską. W tym przekazie pojawiają się też manipulację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z coroczną tradycją w grudniu na kolei wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy – dlatego osoby planujące od niedzieli podróż powinny w sposób szczególny zapoznać się z rozkładami jazdy pociągów, bowiem niemal każdy kurs jest skorygowany. Z nowości warto wspomnieć o planowanym w okresie zimowym (właściwie do marca) pociągu z Bydgoszczy do Szklarskiej Poręby przez Inowrocław tuż przy granicy z Czechami – to połączenie pozwoli w miarę sprawnie dotrzeć pociągiem do słynącego z mamucich skoczni narciarskich Harrachova czy Liberca.

Opublikowano w Regionalne

Budżet państwa przekaże 1,5 mln zł Wielospecjalistycznemu Szpitalowi im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu na utworzenie poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej – szacuje się, że ta dotacja wystarczy na sfinansowanie ponad 65% zadania, pozostałą kwotę sfinansuje szpital. W czwartek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przekazał oficjalnie dyrekcji szpitala umowę na dofinansowanie.

Opublikowano w Inowrocław

Przy większych temperaturach mieszkańcy okolic instalacji Remondisu uskarżąją się na trudne do wytrzymania zapachy. Temu miałaby przeciwdziałać instalacja hermetyzująca, o której planach budowy Remondis mówi od wielu lat – w czwartek 8 grudnia udało się uzyskać przedsiębiorcy pozwolenie na budowę, co znaczy, że wkrótce będą mogły prace ruszyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

3 tys. sklepów w Europie ma niespożywcza sieć handlowa Pepco – sklep nr 3 tysięczny otwarty został 1 grudnia w Berlinie. Kapitałowo nie jest to co prawda polska marka, ale w pewnym sensie jest to polska marka, bowiem tutaj mieści się jej siedziba (Poznań), a także najwięcej sklepów – ok. 1,2 tys. Wspomnieć warto, że jeden z pierwszych sklepów Pepco w 2004 roku otwarty został w Bydgoszczy.

Opublikowano w Magazyn

Francuska sieć E.Leclerc w komunikacie prasowym chwali się liberalizacją zasad korzystania z parkingu, który znajduje się sklepie przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie - Nowe udogodnienia czekają także na zmotoryzowanych klientów - zmieniły się bowiem zasady korzystania z parkingu. Czas bezpłatnego parkowania za szlabanem to całe 60 minut, bez względu na to czy kierowca jest klientem supermarketu, czy też okolicznych sklepów – informuje sieć handlowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

    Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

  • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

    Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu