Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 08 grudzień 2022

W czwartek Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport poświęcony nadzorowi właścicielskiemu nad spółkami należącymi do kujawsko-pomorskich samorządów. Jednym z celów tej kontroli było zwiększenie transparentności dotyczącej realnego długu publicznego, bowiem w szczególności Samorząd Województwa od wielu lat prowadzi politykę przerzucania długów na spółki sobie podległe. Kontrolę przeprowadzono w bliskiej współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec stycznia Rada Miasta Bydgoszczy postanowiła ustanowić rok 2022 jako Rok Praw Człowieka, wówczas mało kto mógł przypuszczać, że już po miesiącu przyjdzie nam pokazywać jak ważne są prawa człowieka w praktyce, gdy po rosyjskiej agresji na Ukrainę, bydgoszczanie stanęli przed wyzwaniami związanymi z organizacją pomocy humanitarnej oraz pomocy uchodźcom.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 08 grudzień 2022 17:44

Przedświąteczne spotkanie z kombatantami

W Teatrze Miejskim w Inowrocławiu doszło do spotkania przed świętami Bożego Narodzenia, które dla kombatantów zorganizowały władze Inowrocławia. Z kombatantami spotkał się prezydent Ryszard Brejza oraz aktywni dowódcy jednostek wojskowych tworzących Garnizon Inowrocław.

Opublikowano w Inowrocław

Niemieckie stowarzyszenie ,,Zweite Heimat Warburg” (tłumaczyć można jego nazwę jako ,,Drugi Dom Walburg”) prowadzi aukcję charytatywną, na rzecz uchodźców. Na sprzedaż jest obraz ,,Miś i przyjaciele” autorstwa artystki Anny Rony, obecnie mieszkającej Borgentreich, w Nadrenii Północnej-Westfalii. Artystka wywodzi się z Bydgoszczy, tak samo jak jej obraz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W połowie listopada ujawniliśmy w jaki sposób Fundacja Bezpieczny Świat wydatkowała środki jakie wojewoda przyznał jej na pomoc Ukraińcom przebywającym w Polsce w ramach speucstawy. Z puli 65 tys. zł wydatkowano m.in. 749 zł na jedną parę butów sportowych, nie brakuje też faktur z restauracji. Wojewoda poproszony o odniesienie się do sprawy nie widzi jednak w tym nic złego, co więcej fundacja będzie za jego pośrednictwem otrzymywać kolejne fundusze.

Opublikowano w Bydgoszcz

26 października Rada Miejska w Koronowie uchwaliła uchwałę w sprawie ustalenia zasad przyznawania nagród za osiągnięcia sportowe. Prawo pozwala samorządom wyróżnianie np. nagrodami finansowymi sportowców oraz ich trenerów za osiągnięcia, w celu motywowania do osiągania sukcesów. Takie działania podejmuje szereg samorządów. Koronowska uchwała okazała się jednak bublem prawnym, dlatego w praktyce nie weszła do obiegu prawnego , zatem do dzisiaj w Koronowie taki regulamin nie obowiązuje.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu