Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 07 grudzień 2022

Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza – taką nazwę nosi dokument, w ramach którego do 2030 roku kujawsko-pomorskiego otrzyma 1.836 mld euro na inwestycje. Będzie to trzeci duży program operacyjny dla województwa, w historii naszej przynależności do Unii Europejskiej.

Opublikowano w Regionalne

W listopadzie na łamach lokalnej Gazety Wyborczej biskup Krzysztof Włodarczyk przyznał, że październikowe liczenie wiernych wykazało, że do bydgoskich świątyń w niedzielę chodzi około 20% osób uważających się za katolików, gdy przed pandemią było to blisko 37%. Spadek jest zatem wyraźny. W Bydgoszczy ta publikacja przeszła jednak bez większego echa – w przestrzeni publicznej nie podjęto specjalnie nawet debaty o przyczynach, tymczasem jak się okazuje, temat znacznie bardziej szczegółowo prześwietliły media po drugiej stronie oceanu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na inowrocławskim cmentarzu przy ulicy Marulewskiej spoczywa około 200 ofiar II wojny światowej, to byli więźniowie niemieckiego obozu na Błoniach. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym tygodniu.

Opublikowano w Inowrocław

Po rewitalizacji Rynku w Fordonie, teraz zakończyła się budowa nabrzeża nad Wisłą, które dostosowane jest do cumowania jednostek pływających. Ma to pomóc w ożywieniu Starego Fordonu, dzięki funkcjom związanym z rekreacją i turystyką wodną.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Komisja Gospodarki Przestrzennej pozytywnie zaopiniowała opracowane przez Miejską Pracownię Urbanistyczną studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. W komisji uczestniczyli mieszkańcy różnych części Fordonu, którzy wyrażali swoje wątpliwości, a także obawy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zamrożenie cen prądu, które zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku, oznacza, że gospodarstwa domowe będą mogły rozliczać swoje rachunki po cenach tegorocznych i uniknąć podwyżek, ale tylko wtedy, gdy ich zużycie energii mieści się w ustawowym limicie. – Warto przyjrzeć się temu, jakie zużycie generują najpopularniejsze w domu sprzęty – mówi ekspert PKEE Włodzimierz Cupryszak. Jak wskazuje, dzięki wdrożeniu kilku prostych nawyków można zredukować zużycie prądu przez żelazko, piekarnik czy pralkę nawet o kilkadziesiąt procent. To pozwoli zmniejszyć całościowy pobór energii do wysokości umożliwiającej skorzystanie z preferencyjnych rozliczeń.

Opublikowano w Regionalne

Skwer Pomorskiego Okręgu Wojskowego czy płk. Łukasza Cieplińskiego. Od prawie dwóch lat ta sprawa nie jest ostatecznie rozstrzygnięta – jak spojrzy się na tablice na skwerze, to obowiązuje nazwa skweru POW, ale prawnie spór nie został jeszcze rozstrzygnięty. Być może we wtorek 20 grudnia, tuż przed świętami, sprawę raz na zawsze zamknie Naczelny Sąd Administracyjny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu