Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 29 grudzień 2022

Z roku na rok w budżetówce rośnie procent pracowników zarabiających płace minimalną, z tego powodu urzędy mają coraz więcej problemów z zatrzymaniem pracowników, których kusi chociażby branża handlowa znacznie wyższymi płacami, co wynika z zamrożenia wiele lat temu płac budżetówki. Gdybym chciał napisać gdzie są spory zbiorowe, czy akcje protestacyjne (obecnie głównie sygnalizujące problem), to trzeba by długo pisać. Miastu Bydgoszcz podlegają instytucje kultury, gdzie pracownicy dostają płacę minimalną na umowę zlecenia (która nie daje im pewności zatrudnienia), niekiedy te osoby nie mają nawet ubezpieczenia chorobowego. W tym momencie grupa radnych na czele z radnymi Nowej Lewicy wychodzi z pomysłem, aby podnieść radnym uposażenie o przynajmniej tysiąc złotych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tuż przed Wigilią Polska Agencja Żeglugi Powietrzenej ogłosiła przetarg na budowę nowego radiowego systemu nawigacji wspomagającej lądowanie samolotu, w praktyce pozwoli to na lądowanie we mgle niemal każdego samolotu jaki wykorzystywany jest obecnie w lotnictwie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowy system powinien zostać wdrożony na początku 2024 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dla pięciu z sześciu kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5 GDDKiA dokonała już odbiorów (na dwóch odcinkach prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe). Szósty odcinek Aleksandrowo-Dworzyskowo jest bliski ukończenia, najprawdopodobniej nie uda się jednak zrobić odbioru jeszcze w tym roku. Symbolicznie rokiem wieńczącym tę inwestycję będzie zatem przyszły rok (istnieje duża szansa,że będzie to styczeń lub luty), choć praktycznie mamy już dzisiaj z czego się cieszyć.

Opublikowano w Regionalne

Nowe linie kolei szybkich prędkości ominą Bydgoszcz szerokim łukiem, nitka łącząca planowany CPK z Trójmiastem przebiegać ma według planów przy wschodniej granicy naszego województwa, z dużych miast obejmując tylko Grudziądz. Nic więc dziwnego, że przed świętami Sejmik Województwa niemal jednomyślnie (ponad podziałami politycznymi) przyjął stanowisko negatywnie oceniające taki przebieg. Był tylko jeden głosu sprzeciwu – bydgoskiego radnego Konstantego Dombrowicza, który w ten sposób wprost stanął przeciwko bydgoskim interesom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sieć sklepów Stokrotka wynajęła kolejny magazyn, decydując się na Fortress Logistics Park w Bydgoszczy. Deweloper zapewni jej blisko 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W transakcji pośredniczyli Paulina Machałowska i Kamil Żach z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Stokrotka jest własnością litewskiego kapitału.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Afera z toruńskimi rekolekcjami

    W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

  • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

    Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu