Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 23 grudzień 2022

W jednej z poprzednich edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wygrał ponadodsielowy projekt zakładający rewitalizację obszaru położonego po dwóch stronach Kanału Bydgoskiego, wraz z zagospodarowaniem go stylowymi elementami małej architektury. Trudna sytuacja na rynku budowlanym sprawiła, że w ostatnich miesiącach były problemy z wyborem wykonawcy. Jeszcze przed końcem tego roku udało się jednak zawrzeć umowę, co oznacza, że w przyszłym roku ruszą prace.

Opublikowano w Bydgoszcz

Większość z nas miała do czynienia mitologią grecką oraz dziełami Homera, na ile jednak znana jest nam Grecja z okresu klasycznego? Brytyjski historyk Robert Garland, specjalizujących się problematyce starożytnej Grecji, proponuje w swojej książce ,,Jak przeżyć w starożytnej Grecji” przenosiny do Aten w 420 roku przed naszą erą. Niedawno polski przekład jego książki wydało Wydawnictwo Poznańskie.

Opublikowano w Magazyn

Władze Inowrocławia – opierając się na zapotrzebowaniu zgłaszanym przez mieszkańców, w ramach pierwszej (tegorocznej) transzy zamówiły od rządowej spółki PGE Paliwa, głównie sprowadzonego do Polski z Kolumbii 600 ton. Z danych czwartkowych wynika, że do Inowrocławia przyjechało już 533 ton węgla, zatem niemal wszyscy zainteresowani otrzymają węgiel przed świętami. Inowrocław w porozumieniu z prywatną firmą sprzedaje węgiel po preferencyjnych warunkach.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek w Batkowie w gminie wiejskiej Inowrocław z przyczepy ciągnika rolniczego rozsypało się na jezdnie zboże. Ustalono, że przyczyną było otwarcie się burty przyczepy. Pomóc w tej sytuacji musiała inowrocławska drogówka, kierując innych kierowców objazdami. Strażacy pomagali z kolei z udrożnieniem drogi.

Opublikowano w Inowrocław

Przed oddaniem do użytku drogi ekspresowej S-5, to alejami Armii Krajowej przebiegał ruch tranzytowy przez Bydgoszcz. Z uwagi na wyeksploatowanie wiaduktów (od niedawna im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego) władze Bydgoszczy postanowiły najpierw rozebrać wschodnią konstrukcję i wbudować w jej miejsce nowy obiekt, teraz prace toczą się na zachodnim wiadukcie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec listopada Sejmik Województwa uchwalił przekazanie czterem ukraińskim regionom po ok. 74 tys. zł wsparcia, w formie pomocy rzeczowej. Wpisywało się to w intencję sejmiku sprzed kilku miesięcy, aby Ukrainie przekazać z budżetu województwa 0,5 mln zł. W ostatni poniedziałek radni swoje zamiary skorygowali zmniejszając planowaną pomoc.

Opublikowano w Regionalne

W dniach 30 listopada – 9 grudnia Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC) było gospodarzem ćwiczenia Loyal Leda 2022, o którym pisaliśmy krótko po ich zakończeniu. Z dużym uznaniem o tym ćwiczeniu dla budowania siły w interoperacyjności NATO pisze oficjalna strona armii Stanów Zjednoczonych w dość długiej notce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Afera z toruńskimi rekolekcjami

    W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

  • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

    Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu